… es šeit domāju par kādas bezdelīgas uzvedību pirms pāris dienām… Kopā ar mammu devāmies uz Ziemupi, lai uz turienes tusiņu nogādātu šīs nedēļas varoni- mazo absolventi, manu māšeli Līgu. (Īstenībā vajadzēja pārliecināties par tur sabraukušajiem jauniešiem)
Nu lūk, pie reizes gribējām aiziet līdz Ziemupes jūrmalai, lai pārliecinātos par tās izslaveto skaistumu (šaubu nav, tā ir vienreizēja, kā jebkura pludmale Latvijā).. Ceļā uz jūras krastu, gājām garām lapenei, kura bija izdekorēta ar tīkliem.. Manu uzmanību piesaistīja kāds spalvu kamoliņš, kas neizskatījās pēc tīklā ielikta dekora.. Piegāju klāt, lai noskaidrotu kas tas ir, un par pārsteigumu man, tā bija bezdelīga, turklāt dzīva! Kad pirmās bailes par putnu gripu pārvarētas, ķēros klāt atmudžināšanas darbiem… Ilgi pinķerējos, turklāt manas rokas visu laiku turēja nabaga putnu.. Viņai bija miljons iespēju, lai ieknābtu man, taču tā ne reizi neizmantoja tādu iespēju! Kad ar pirkstiem izdarīju visu, ko varēju, nācās ķerties klāt arī nazim, un tad jau tikai mirklis un varēju beidzot putnēnu no tīkla izcelt… Paverot plaukstas, tā uz mani pablisinājās, pavēra knābīti, taču uzreiz prom nelidoja.. Tikai ar paskubināšanu un roku pacelšanu tā beidzot aizlaidās!!! Tik laba sajūta… domāju ne tikai man, bet arī lidonītim! Vēl joprojām domāju.. vai tas bija mazulis, vai varbūt māmiņa, kas mazuļus baroja.. nezinu, bet ceru, ka viņam klājas labi!
Morāle- padomāsim, pirms savā dārzā vai lauku mājā izkarinātu jebkādus skaistumpriekšmetus…. tie ir skaisti tikai cilvēka acīm…. dzīvai radībai tie var nest tikai lielas nelaimes!