Apraksts: Ģimenes filma 1996.gads. Filmas garums 1stunda 27 minūtes.
Amanda ir filma par neparastu zirgu Amandu un puisēnu vārdā Bīdls. Bīdls un viņa ģimene dzīvo zirgu rančo ap 1950’tajiem gadiem. Kādu dienu ar Bīdlu notiek nelaimes gadījums, kad viņš nokrīt no zirga. Šī negadījuma dēļ Bīdlam tiek traumēta labā acs un viņš gandrīz zaudē spēju redzēt ar to. No šīs liktenīgās dienas Bīdlam rodas bailes no zirgiem, līdz tam brīdim, kad fermā un viņa dzīvē ierodas Amanda, milzīga Šairas šķirnes ķēve.
Visas filmas garumā notiek psiholoģiski smags tests starp ģimenes locekļiem, māti, tēvu un diviem brāļiem, no kuriem viens – Kelsijs ir tēva lepnums, jo apmācīt neiejātu zirgu ir viņa dzīves aicinājums, savukārt Bīdlam no zirgiem ir bail, un tas tēvu vienlaicīgi gan satrauc, gan kaitina. Satrauc tāpēc, ka tēvs pats jūtas vainīgs par notikušo negadījumu, jo tieši viņš bija tas, kas uzsēdināja puiku zirga mugurā, kaitina tāpēc, ka Bīdls spītīgi turpina ienīst zirgus, nemaz nemēģinot tiem atkal tuvoties. Māte, kā vienmēr ir visiem pa vidu, un ir tā, kas mēģina visus atkal savest kopā.
Gaidāmajās rodeo sacensībās Bīdls ir gatavs piedalīties, tēvam par prieku, taču viņš ir gatavs jāt ar … velosipēdu Spouku! Tēvs ir pārskaities!
Tai pat laikā Bīdls jau pašā filmas sākumā uzzinot, ka ar redzi kļūst arvien sliktāk, meklē palīdzību pie Dieva.. lūdzot grēksūdzes kabuzī tam, lai palīdz nezaudēt redzi. Un kā glābējenģelis ierodas kalējs Sevens ar ķēvi Amandu, kura piesardzīgi, bet neatlaidīgi mēģina zēnam tuvoties. Savukārt, kalējs ar aizraujoša stāsta palīdzību mēģina puikam pašam likt saprast, ka dzīvē daudz nozīmē but drosmīgam un pārvarēt savas bailes, kuras viņš rodeo laukumā arī izdara tēvam un visai savai ģimenei par prieku, nometot Spouku pie zemes un uzkāpjot mugurā Amandai!
Filmas fināls – sirdi plosoša epizode, kurā Amanda izglābj Bīdla tēvu. Mājupceļā no rodeo sacensībām, izvairoties no nejauši uz ceļa izskrējuša teļa, automašīna, kurā ir tēvs un abi dēli, noripo no ceļa un apgāžas. Abi zēni izkļūst no auto, taču tēvs paliek iespiests kabīnē. Un tad ierodas enģelis Amanda, lai ar savu viena zirga spēku apgāztu atkal mašīnu uz riteņiem, izliekot visu savu spēku. Rezultātā Amanda no pārpūles turpat arī mirst.. Taču Bīdlam un viņa ģimenei Amanda ir palīdzējusi un puiku tā, kopā ar savu saimnieku Sevenu, pamet bruņinieka veidolā.
Lomās: Bīdls – Kieran Culkin (slavenā Mccauley Culkin brālis); Sevens – Dennis Haysbert (seriāla Specvienība viens no galvenajiem varoņiem); tēvs – Chris Mulkey; māte – Alice Krige; brālis – Erik von Detten.
Amanda ir skaista, liela Šairas šķirnes ķēve. Filmā ir interesanti momenti, kad viņa bezgala viegli pārlec sētai, nes divriteni zobos, kā arī ieiet grēksudzes kambūzī (dibengals gan paliek ārā).
Internetā par šo filmu maz kas ir atrodams, pašu aktieru biogrāfijā reti kuram parādās un tad arī tikai nosaukums un gads, škiet, ka tā ir ielikta vistumšākajos plauktos (lai gan nemaz nav tik sen uzņemta). Bet velti, domāju, ka šī ir ļoti jauka ģimenes filma ar maz pārspīlējumiem un patiešām nopietnu morāli!

Ja atļausiet vērtēt: no pieciem pakaviem dodu četrus!