Apraksts: Ģimenes filma 1993.gads (Austrālija). Filmas garums 1 stunda 33 minūtes.
Filma uzņemta Austrālijā. Visbiežāk šo filmu latvisko kā Sudraba vējš, taču Brumby patiesībā ir vārds, kādā austrālieši dēvē savus savvaļas zirgus (filmā gan pašu zirgu sauc par Tauro (Thowra)). Šī filma ir par kādu savvaļas zirgu, kurš piedzimis kādā ārkārtīgi spēcīga negaisa naktī, un jau piedzimstot viņš bija ļoti skaistā nokrāsā – gaiši sidrabains. Viņa māte Bel-bel ir ārkārtīgi gudra savvaļas ķēve, kas māca mazajam Tauro visu, ko pati prot.. Gan slēpt pēdas izmantojot to, ko piedāvā daba, gan atrast leknākās ganības, gan izvairīties no svešiem zirgu bariem un, protams arī no cilvēka. Un tieši šajā gultnē ievirzas filmas galvenais notikumu risinājums. Tālāk jau tiek stāstīts par paša Tauro dzīves gaitām. Par viņa tēva zirgu baru, kurā līdz attiecīgam vecumam uzturas arī viņš pats. Bet paiet laiks un viņš kā jauns un spēcīgs ērzelis ir spiests meklēt pats savu pulku. Savas neparastās krāsas dēļ visur viņam seko cilvēks (Rasels Krovs), kurš par visām varītēm Tauro grib noķert un pieradināt, taču Tauro ir pārāk spēcīgs un viltīgs, lai ļautu noķerties.
Kādu dienu, kad Tauro jau ir pašam savs pulks, viņš cilvēka zirgu aplokā ierauga tādas pašas krāsas ķēvi kā viņš pats. Un viņš aizvilina ķēvi no cilvēka. Paiet laiks un ķēvei sākas dzemdības, un ķēve atgriežas pēc palīdzības pie cilvēka, taču nepaiet ilgs laiks un Tauro ķēvi ar visu kumeļu atkal paņem sev līdzi kalnos. Tauro pēc laika kļūst par varenu un spēcīgu ērzeli, kas ir gatavs cīnīties par sava tēva pulku, kuru to nogalinot, atņēmis kāds agresīvs un ļauns sirmis.
Tad cilvēkam nāk palīgā vēl otrs cilvēks, profesionāls dzinējs, kurš tiks uz pēdām Tauro, bet vēl pirms tas ir noticis, Tauro aizved ķēvi ar kumeļu uz kādu vietu, kur tos būs grūti atrast, un pats, jaukdams pēdas, vilina savus ķērājus uz “zemes malu”, no kuras nolec. Filma ir veidota kā stāsts, kuru tajā pat laikā, netālā rančo, raksta vientuļa māte un stāsta to savai pusaugu meitai, mēģinādama tai likt saprast dabas vareno skaistumu un iemīlēt to.
Filmā ir ārkārtīgi skaisti Austrālijas augstienes dabas skati. Zirgi ir filmēti savā vaļā, un arī visas ērzeļu cīņas momenti un izgājieni ir safilmēti paīstam, nevis montēti. Tipiskie gājieni, ar kādiem ērzeļi apsargā savu pulku un kā viņi cīnās savā starpā. Vienīgais mīnusiņš, ko pamanīju, bet ko nebija pamanījuši filmas montētāji, vienā epizodē, kurā Tauro ir pacēlies pakaļkājās, viņa priekškājas rotā pakavi!
Lomās: Cilvēks – Russell Crowe (šķiet, ka komentāri nav vajadzīgi).
māte – Caroline Goodall
meita – Ami Daemion (vairāk zināma kā dziedātāja Amiel)
Par zirgu, kas attaino Tauro, sīkāku ziņu nav.

Vērtējums: četri pakaviņi!