Apraksts: Ģimenes filma 2005.gads (ASV). Filmas garums 1 stunda 38 minūtes.
Filmas pamatā ir piecpadsmitgadīgs pusaudzis Patriks Mccardls, kurš ir nonācis dilemmas priekšā, ko darīt tālāk ar savu dzīvi. Viņa jaunais draugs (izbijis derbija (stīplčēza) čempions, tagad vientuļš vīrs) piedāvā viņam iespēju trenēties un piedalīties derbija sacensībās. Patrikam ir viegli izlemt, jo sēdēt zirga mugurā ir bijis viņa sens sapnis, taču pateikt to vecākiem ir ļoti grūti.
Patrika tēvs Džims ir beisbolists, un viņš sapņo, ka kādu dienu viņa dēls kļūs par beisbola zvaigzni, un vēl viņš no visas sirds tic, ka šāds sapnis ir arī Patrikam. Patiesībā Patriks šo sporta veidu nevar ciest ne acu galā. Viņš mīl zirgus un sapņo par derbija kausu. Tātad, Hjūstons Džouns-vienu reizi uzvarējis derbijā, pārējiem ciema iedzīvotājiem zināms kā dzērājs, piedāvā Patrikam vadīt treniņus, zēnam jāsaņem visa drosme, lai lūgtu atļauju vecākiem.
Zēna vecākiem ir grūti piekrist šim lūgumam, tieši vecā vīra reputācijas dēļ, bet viņi piekrīt un atļauj Patrikam trenēties. Vecais vīrs par pārsteigumu visiem, nopērk Patrikam zirgu – Rastiju, un atmet savu nelabo ieradumu.
Patrikam jāsastopas ne tikai ar vecāku sākotnējo skepsi, bet arī ar patreizējo derbija čempionu – vietējā bagātnieka dēlu Rendiju Adamsu, kurš apzinādamies sava tēva ietekmi, absolūti nerespektē neko savā ceļā. Vecais vīrs trenē Patriku ne gluži tā, kā zēns to ir iedomājies. Patiesībā Hjūstons vēlas panākt to, lai Rastijs un Patriks uzticas viens otram, abiem atrodoties uz zemes, un tikai tad nāk pirmās jāšanas un lekšanas mācības. Hjūstons uztic Patrikam savu dzīvesstāstu par lielo mīlestību, kura nav drīkstējusi piepildīties, jo mīļotā sieviete bija baltā, pretēji Hjūstonam, taču tieši šai mīlestībai par godu, Hjūstons bija uzvarējis derbijā. Lielu atbalstu Patrikam sniedz meitene Džila, kura pamazām iemīl arī veco vīru un palīdz viņam saimniecībā, kamēr abi darbojas ap derbiju saistītām lietām. Arī Patrika ģimenei, iepazīstot veco vīru, viņš iepatīkas un tie regulāri apmeklē Patrika treniņus un atbalsta viņu.
Kādu dienu, kad Rendijs ar savu atbalsta grupu atkal ir vecā Hjūstona ceļa galā, lai nopostītu, pārdošanai izliktus dārzeņus, vecais vīrs notver viņus notikuma vietā un palūdz Rendijam, lai viņš tulīt pat izbeigtu savus nekrietnos darbus, taču Rendiju nemaz nebaida solījums izsaukt šerifu, viņš atļaujas nosaukt Hjūstonu par dzērāju, kuram neviens nekad neticēs.. Laikā ierodas Patriks ar Džilu, lai palīdzētu Hjūstonam, kuram palicis slikti, taču drīz večuks mirst. Pēc Hjūstona bērēm Patrikam ir grūti atgūt ticību sev un viņš vairs nevēlas piedalīties derbija čempionātā, taču Hjūstons viņam ir atstājis dāvanu, kuru atrod Džila un nekavējoties nogādā to Patrikam. Kad Patriks atsaiņo paciņu, viņš saprot, ka sapņi var piepildīties tikai tad, ja pats tiem tic un dara visu, lai tie realizētos! Derbijā viņš, protams, uzvar.
Pamatā tomēr filmā tiek risinātas dažādas cilvēku savstarpējās attiecības. Zirgs ir tikai veids kā tās tiek salāpītas. Filma piemērota bērniem: naiva, bez sarežģītiem notikumiem, ir labais, kas uzvar ļauno..
Lomās: Patriks – Zac Efron
Hjūstons – Bill Cobbs
Rastijs – vairāki zirgi, pie kam, acīmredzami tiek mainīti dažādās epizodēs, pat neiespringstot uz vienādām zirgu pazīmēm. Pamatā Patriks jāj ar rudu zirgu, kam viena pakaļkāja ir baltā puszābakā un pārējās trīs baltos zābakos, taču tad, kad viņa ģimene ir ieradusies, lai paskatītos viņa lekšanas treniņu, nez kāpēc rāda dūkanu zirgu, kuram neviena kāja nav ar baltām atzīmēm, pie kam lēcienus tādus uz 1.50cm, lai gan viņa treniņa laukumā ne tuvu nav tik koši un augsti šķēršļi.

Vērtējums: divi pakaviņi..