Apraksts: Ģimenes filma 2006.gads (ASV/Anglija). Filmas garums 1 stunda 35 minūtes.
16-gadīgajai Katherine “Ketijai” McLaughlin ir grandiozas idejas attiecībā uz viņas tēva zirgu rančo pārvaldīšanu, taču viņas tēvam- Robam un mātei- Nellei, attiecībā uz Ketiju ir citi, daudz lielāki plāni.
Filmas sākumā Ketija sēž skolas solā un sapņo par gaidāmajām brīvdienām sava tēva rančo, kā viņa jās ar zirgu pa plašo teritoriju.. atskan zvans, un Ketija savā eseju burtnīcā nav ierakstījusi neviena paša vārda. Tas meitenei draud ar palikšanu uz otru gadu. Atgriezusies mājās, Ketija par nepatikšanām neizstāsta, un vecāki to uzzina tikai no atsūtītā faksa. Vēl pirms vecāki par to runā ar pašu vaininieci, Ketija jau ir paspējusi paņemt vienu no zirgiem un doties izjādē (bez sedliem, tikai ar apaušiem). Zirgs negaidīti sabīstas no kalnos sastaptā kuguāra (pumas), un aizmūk. Ketija paliek viena pati, aci pret aci ar plēsēju, un tad negaidīti parādās melns mustangs, kurš nobiedē lielo kaķi. Kad viņa pārrodas, pinkaniem matiem un sadriskātām drēbēm, stāstam par kalnu lauvu un melno zirgu neviens netic, jo nepatīkamais fakss vecākiem ir svarīgāks. Vecāku sarunā ar skolas direktoru, viņi panāk to, ka direktors Katerīnu pārcels, gadījumā, ja viņa uzrakstīs labu eseju noteiktā laikā. Taču uzliktais mājas arests līdz esejas pabeigšanai, Ketijai nav šķērslis, lai katru nakti izlavītos pie notvertā mustanga un mēģinātu ar viņu sadraudzēties.
Robam ir tāds pats neatkarīgs un nepiekāpīgs raksturs kā viņa meitai, un viņam nākas grūti samierināties ar autoritātes zaudēšanu meitas acīs, pēc tam, kad tas ir aizliedzis Ketijai pavadīt laiku ar kalnos sastapto mustangu, kuru viņa nosauc vārdā “Flicka” (no zviedru valodas – meitene). Tikmēr Ketijas brālis Howards, grūti pacieš dzīvi rančo, jo viņš, pretēji māsai, ļoti vēlas studēt. Zinot, ka tieši dēlam Robs vēlas nodot rančo vadību, Hovardam ir patiešām grūti izstāstīt par savu sapni vecākiem. Vēlāk, kad Ketija uzzina, ka tēvs, finansiālu apsvērumu dēļ, ir gatavs fermu pārdot, ģimenē sākas strīdi. Ģimenē sasprindzinājums pieaug, kad Robs pārdod Flicku vietējam mustangu uzpircējam. Flickai draud rodeo zirga liktenis. Pēc tam, kad Hovardu pārliecina viņa meitene Miranda, un vērojot, kā cieš Ketija, kad Flicku aizved uz rodeo, Hovards ir pilnīgi pārliecināts par to, ka nepaliks rančo.
Abi ar brāli viņi dodas uz rodeo sacīkstēm, kad uzzina no Mirandas par Flickas atrašanās vietu un to, ka zirgu, uz kura jātnieks noturas attiecīgu laika posmu, saņem kā balvu. Viņi piesaka savu dalību sacensībās, kuru noteikumi ir aptuveni šādi: komandā ir divi kovboji, kuriem iepriekš izvēlēto zirgu pēc iespējas īsākā laika posmā ir jānoķer, jāapseglo un jāuzkāpj mugurā. Ketija, protams, izvēlas Flicku, un kad zirgi tiek palaisti laukumā viņa Flicku pasauc pie sevis, uzlec tai mugurā un pa Hovarda atvērtajiem vārtiem aizbrāžas prom no sacīkšu vietas. Vēlāk vakarā sākas lietus un Ketija apmaldās, viņa paļaujas uz Flicku un vienkārši turpina sēdēt tai mugurā. Kad Flicka nonāk līdz kādai vietai un tālāk vairs nav pierunājama iet, Ketija skubina viņu tik ilgi, līdz pierunā, un tulīt pat to nožēlo, jo no koka viņām uzbrūk kuguārs. Mājinieki pa to laiku ir nokļuvuši rančo un no turienes dodas Ketijas un Flickas meklējumos. Kad viņi tās atrod, abas guļ nekustīgi zemē, Ketijai sākas nopietns drudzis, Robs un Nelle cer un gaida uz slimības atkāpšanos. Ketijas tēvs ir pārliecināts, ka Flicka ir tik smagi ievainota, ka viņa ir jāatrīvo no ciešanām, to nošaujot. Viņš sūta divus savus strādniekus, kuri ir pārliecināti, ka Ketija dzirdēs šavienu, par kuru noteikti vēl vairāk satrauksies. Negaidot Ketija pamostas no drudža un atļauj tēvam Flicku nošaut. Vēlāk naktī viņa pamostas no šāviena un pārdzīvo to, taču tēvs ir nošāvis kuguāru nevis Flicku. Robs atgriežas ar smagi savainoto zirgu. Kamēr viņš sēž pie Ketijas gultas un gaida kādu uzlabošanos, viņš izlasa meitas uzrakstīto eseju un saprot, ka meita patiešām ir ļoti līdzīga viņam pašam. No rīta Ketija pamostas un viņu gaida pārsteigums Flickas izskatā, kuru nu jau arī vetārsts ir apkopis. Liels ir Ketijas prieks, kad viņa uzzina, ka tēvs, kamēr viņa gulējusi, pārrakstījis datorā viņas eseju un paspējis laikā to nosutīt skolas direktoram, tādējādi glābjoties no palikšanas klasē uz otru gadu. Filmas fināls – tēvs ar meitu zirgos nolūkojas uz skaisto kalnu ainavu no sava īpašuma, saprotot, kas ir patiešām svarīgs viņiem abiem.
Filmas angliskajā anotācijā atrodams, ka šī ir drāma, man gan negribētos tam piekrist. Nopietna filma, ar nopietnu morāli, bez pārāk lieliem pārspīlējumiem. Vienīgais, ko gribētos šeit piebilst, neticiet, ja filmas titros parādās parastais teiciens “no animals were harmed” (“neviens dzīvnieks netika cietis”), jo filmas uzņemšanas laikā, pavisam nepatīkamos apstākļos (viens salauza kaklu, otrs kāju), bojā gāja divi zirgi.
Lomās: Ketija – Alison Lohman
Tēvs Robs – Tim McGraw
Māte Nelle – Maria Bello
Brālis Howards – Ryan Kwanten

Vērtējums: četri ar pusi pakaviņi!