Apraksts: Ģimenes filma 2002.gads (ASV/Kanāda). Filmas garums 1 stunda 43 minūtes.
Virgīnija ir 13 gadus jauna meitene, kura dzīvo Mainā (štats ASV Ziemeļaustrumos) kopā ar savu vecāko māsu Karolīnu un viņu abu tēvu Fordu. Viņu māte gāja bojā pirms trīs gadiem zirgu skriešanās sacīkstēs (orientēšanās apvidū uz ātrumu). Kopš sī notikuma Fords pārdod ģimenes zirgu Tvisteru savam kaimiņam un aizliedz Virgīnijai sēsties zirga mugurā. Taču Virgīnija turpina katru nakti aizzagties pie Tvisteras, un filma sākas ar to, ka Virgīnija, šausminošā negaisa naktī, palīdz Tvisterai dzemdībās. Taču Tvistera mirst un kumeļš paliek bez mātes, un vienīgā, kas ir spējīga kumeļu pabarot un audzināt ir tieši Virgīnija. Meitene kumeļu nosauc par Stormiju (Stormy).
Kamēr kumeļš aug, Virgīnija turpina paslepus zagties pie viņa, pa naktīm arī uzsēžoties tam mugurā. (Pēc filmas spriežot ir pagājuši 2 gadi!!!!) Kaimiņš – Bleiks un īstais Stormija īpašnieks mēģina zirgu trenēt savam uzpūtīgajam dēlam Darrovam, kurš tajā pat laikā ir arī Virgīnijas vecākās māsas draugs. Taču Stormijs ir absolūti neapmācāms. Bleiks izlemj pārdot Stormiju, tas salauž Virgīnijas sirdi. Neskatoties uz to, ka Stormijs piederēja kamiņam, meitene kopš kumeļa dzimšanas bija pārliecināta, ka Stormijs ir viņas zirgs. Vēlāk, meitenes tēvam paradās iespēja uzmeklēt Stormija pircēju un viņš atpērk zirgu, lai to uzdāvinātu Virgīnijas dzimšanas dienā.
Pa to laiku, Virgīnija sāk piestrādāt pie Bleika nolīgtas zirgu treneres – Džesijas. Meitene izstāsta viņai, cik ļoti viņa mīl zirgus, un ka tieši jāšana viņai palīdz atcerēties skaistos mirkļus kopā ar māti. Pēc šis sarunas Džesija mēģina izskaidrot Fordam, ka aizliedzot Virgīnijai jāt, tēvs tikai lauž meitas būtību. Pēc šīs sarunas Fords arī atpērk Stormiju un pats sāk trenēt meitu gaidāmajām sacīkstēm.
Kādu dienu, kad Virgīnija dodas izjādē, viņa satiekas ar Darrovu un viņa pakaļskrējējiem. Darrovs met izaicinājumu meitenei, kurš ātrāk tiks pāri dzelzceļa sliedēm. Virgīnija par mata tiesu paspēj pārauļot pāri sliedēm pirms pa tām aiztraucas vilciens. Un šajā brīdī Darrovs saprot, ka meitene ir labāka jātniece par viņu, un viņam ir kaut kas jādara, lai viņš saglabātu ilggadējo (pamatā krāpšanās dēļ) čempiona titulu. Naktī pirms lielās sacīkstes atkal ir negaiss, un Darrrovs ar saviem drauģeļiem nozog Stormiju un paslēpj to pamestā būdā meža vidū. Kad Virgīnija saprot, ka Stormijs ir pazudis, viņa ir satriekta. Viņas tēvs ir pārliecināts, ka Stormijs vienkārši ir pamucis, taču Virgīnija savai māsai pāstāsta, ka Stormiju ir nozadzis Darrovs. Karolīna zina, kāanoskaidrot patiesību var tikai caur Darrova padumjajiem draudziņiem, ko viņa arī izdara, un vēl pirms sacīkstes sākuma paspēj par to pastāstīt arī Virgīnijai. Meitene paņem ģimenes vecveco auto un brauc pēc zirga. Viņa atrod zirgu un jāšus metas uz pilsētas laukumu, kur drīzumā sākas sacīkste. Kad viņa ierodas, galvenais tiesnesis (kurš ir arī Bleika rokaspuisis) aizliedz meitenei startēt, kā iemeslu minot pāris minūšu nokavēšanos. Sacensība sākas un Virgīnija paliek pilsētas laukumā. Bet kad visi pilsētnieki korī sāk pieprasīt, lai atļauj Virgīnijai startēt, tiesnesis ir spiests atļaut meitenei piedalīties. Lai arī Virgīnija startē ar nokavēšanos, viņa ātri vien noķer pārējos dalībniekus. Darrovs visu laiku atrodas vadībā, taču kad viņš ierauga Virgīniju, viņš izlemj blēdīties. Nepietiek ar to, ka viņš dažus dalībniekus ir nogāzis no zirgiem un pirmajā kontrolpunktā par maz atpūtinājis zirgu (ko uzrauga “savējais” vetārsts), viņš vispirms nogāž no zirga arī Virgīniju un vēlāk, lai būtu pavisam drošs, paslēpj vienu no maršruta karodziņiem, lai meitene apmaldītos. Taču Stormijs neaizbēg, kad meitene tiek nogāzta, bet atgriežas pie viņas. Un vietā, kur Darrovs noplēsis karodziņu, Virgīnija nesaprot arī kartē kur ir viņas atrašanās vieta, bet Stormijs kā juzdams, ka meitene apmaldījusies, neļauj aiziet pa nepareizo ceļu, un Virgīnija uzticas zirgam. Drīz viņi atkal panāk Darrovu, finiša taisnē zirgi atrodas plecu pie pleca, bet Virgīnija finišē pirmā.
Darrova tēvs piespiež sacīkstes vadītāju diskvalificēt meiteni, un uzvarētāja trofeju dodas sanemt Darrovs. Taču Virgīnija viņa žaketes kabatā pamana kaut ko un palūdz, lai Karolīna to noskaidro. Un māsa visu acu priekšā no Darrova kabatas izvelk pazudušo karodziņu, par ko tas savukārt tiek diskvalificēts. Vietējie pilsētnieki pēcāk iemet sacīkstes vadītāju ūdenī, lai trofeju pasniegtu Virgīnijai.
Vēlāk vakarā viņi visi kopā (arī Džesija, kuru Bleiks ir atlaidis, jo sacensību laikā viņa nekrāpās un nepalaida ātrāk no otrās atpūtas vietas Darrovu) ēd vakariņas un saprot, ka sen nav jutušies tik laimīgi. Pēcāk vēl Virgīnija iznes Stormijam ābolu un pie sevis nodomā, ka viņa nekad nebūtu aizjājusi līdz sacīkšu finišam, ja viņa to nedarītu dēļ skaistajām atmiņām par savu māmiņu.
Kopumā šī ir jauka filma, kura domāta arī bērniem. Vienkārši saprotama stāsta pamatdoma, kopumā filmā nav lieku pārspīlējumu. Vienīgi, manuprāt, pēc kumeļa dzimšanas parādās teksts “after two years” (pēc diviem gadiem) un Virgīnija jau sēž uz pilnīgi iejāta zirga, pie tam sirmajai Tvisterai piedzimst melns kumeļš, kas divu gadu vecumā jau ir pilnīgi sirms.. Varbūt tā notiek.. Ir varbūt arī epizodes, kurās var manīt, ka aktrise pati nesēž uz zirga, bet tas jau Holivudai piedodams!
Lomās: Virgīnija – Lindze Letherman
Karolīna – Rachel Skarsten
Fords – Gabriel Byrne
Džessija – Joanne Whalley
Bleiks – Robert Miranda
Darrovs – Kevin Zegers

Vērtējums: trīs ar pusi pakaviņi!