Apraksts: Animācijas filma 1981.gads (Argentīna). Filmas garums 1 stunda 17 minūtes. Latviski tulkotu kā “Iko-drosmīgais ērzelēns”.
Kāds savvaļas ērzelēns kopā ar savu māti un citiem dzīvnieciņiem, saviem draugiem, dzīvo mežā. Savā vaļā, dienu no dienas rotaļājoties un vaļojoties. Tad kādu dienu viņš aizklīst līdz karaļa pilij un viņam ir skaidrs, ka viss, ko viņš vēlas ir kļūt par karaļa zirgu. Mātes stāsts par to, ka viņš neapjauš, cik grūti ir būt par galma zirgu un cik jauki ir būt brīvam, aiziet ērzelēnam gar ausīm. Kad viņš pēc ilgiem pūliņiem un zirgupuiša palīdzību tomēr nokļūst pilī, sākas grūti laiki, taču pilī viņs satiek jaukāko būtni – Skaistuli (zirgu meitenīti). Un lai būtu pavisam interesanti, ir kāds noslēpumains stāsts- katru nakti, kad uzaust mēness, sāk skanēt dobjas zvanu skaņas un pie tam pazūd kāds no galma staļļu zirgiem. Visiem ir bail no šī dīvainā katras nakts notikuma, taču neviens neko nav gatavs darīt. Kad karalis ar melnā bruņinieka svētību iemet zirgupuisi cietumā par to, ko viņš nav darījis, Iko saprot, ka jāglābj draugs un dodas pie vecā gudrā zirgu vectētiņa pēc padoma. Tas viņam izstāsta leģendu par iespējamo iemeslu zvanu skaņām.
Kādreiz dzīvojis ārkārtīgi alkatīgs imperātors, kurš iekaroja savas kaimiņu zemes un pieprasīja no iedzīvotājiem zeltu. Kad viņš bija savācis pietiekami daudz, viņš uztaisīja zelta zvanu. Tādus pašus zvanus izveidoja arī kaimiņu zemēs valdošie, un imperators ar to nespēja samierināties. Viņš izveidoja milzonīgu zvanu, kurš bija tik liels un smags, ka pirmajā zvanīšanas reizē no zvana skaņām sagruva imperatora pils.
Iko pēc leģendas noklausīšanās dodas uz pilskalnu. Viņam līdzi arī Skaistule. Tad viņš ierauga patieso zvanīšanas iemeslu. Melnais bruņinieks ar saviem palīgiem iejūdzis pazudušos zirgus un ar liela akmens palīdzību dauza zelta zvanu, lai pa maziem gabaliņiem vestu prom. Melnais ierauga Iko un piesien viņu pie zvana, lai tiktu no viņa vaļā reizi par visām reizēm. Taču Skaistule aizjoņo uz mežu pēc Iko draugiem un tie ierodas, lai atbrīvotu Iko un tiktu galā ar zagļiem.
Filmas noslēgumā Iko no karaļa saņem piedāvājumu kļūt par galma zirgu, taču Iko, skatoties pa logu uz saviem uzticamajiem draugiem, pamet pili un dodas uz mājām.
Jauka, diezgan kvalitatīva animācijas filma. Ar morāli un dažiem interesantiem notikumiem.

Vērtējums: trīs pakaviņi.