Apraksts: Ģimenes filma 2005.gads (ASV). Filmas garums 1 stunda 42 minūtes.
Spēcīga negaisa laikā ceļojošais cirkus steigā sapako mantas un dodas prom, viņi nejauši aizmirst mašīnā iecelt ļoti svarīgu pasažieri – zebras mazuli. Trīcošo zebrēnu izglābj Nolans Volšs, izbijis sacīkšu zirgu treneris. Nolans paņem mazuli uz mājām un atļauj savai meitai Šaningai gādāt par zebru. Meitene nosauc mazuli par Stripe (Strīpainis). Mazuli izglītot piepalīdz arī fermas dzīvnieki, stāstot zebrēnam par fermas dzīvi, taču Strīpainis ir pārliecināts, ka viņš ir radīts hipodromam un viņš ir sacīkšu zirgs, tāpat kā tīrasiņu auļotāji žoga otra pusē. Zebra pavada laiku trenējoties (skrienoties ar pastnieka mašīnu). Lai arī kaimiņos esošie tīrasiņu sacīkšu zirgi pret zebru izturas nicinoši, Strīpainis to pārāk nepārdzīvo. Regulāri tiekot apvainots no slavenā čempiona Sera Trentona un viņa dēla puses, Strīpainis piekrīt nelegāli skrieties ar Trentona Lepnumu. Naktī, kad visi guļ, notiek nelegālās sacīkstes starp zebru un sacīkšu čempionu. Strīpainis labi skrien, taču treniņu trūkuma dēļ, nespēj veiksmīgi izņemt līkumu un izslīd no trases. Taču Strīpainim ir uzradusies draudzene, lieliska konkūra ķēve- Sendija, kas Strīpaini pa īstam iemīl un visādi cenšas viņu uzmundrināt. Šīs sacīkstes pa gabalu ir noskatījies arī Takers (Šetlandes ponijs, kurš pagātnē ir palīdzējis Nolanam trenēt sacīkšu čempionu-Seru Trentonu). Viņš ir gatavs Strīpaini trenēt, taču viņam ir jāatrod arī cilvēks, kurš būtu gatavs to uzņemties.
Šaningai, līdzīgi kā Strīpainim, ir sapnis. Meitene, tāpat kā viņas māte, vēlas kļūt par žokeju. Un lai arī tēvs ir absolūti pret šo ideju, apgalvojot, ka tas meitenei ir pārāk bīstami, par spīti visiem tēva aizliegumiem, meitenei jāšana ir dabas dots talants, lai gan tēvs viņu mēģina turēt iespējami tālu no segliem. Viņš ir pārtraucis sava trenera darbu pēc tam, kad sieva (Šaningas māte), Nolana uzraudzībā trenējoties, kādā sacīkšu negadījumā iet bojā. Šaningai tad bija tikai 12 gadi.
Tajā pašā laikā Šaninga strādā hipodromā par palīgstrādnieci, un katru rītu ar motociklu dodas uz darbu. Kādu rītu, dzīvnieku sazvērestības rezultātā, ne mocis, ne auto nav braucami, un aizbildinoties ar steigu, Šaninga, pierunā tēvu, lai tas ļauj uz darbu doties Strīpaiņa mugurā. Tas tad ir tas, ko Strīpainis un Takers bija gribējuši panākt. Vēlāk pēc darba, kad hipodromu visi ir pametuši arī Šaninga dodas mājās, taču Strīpainis izmanto izdevību un apstājas skrejceļa galā, lai atļautu meitenes vēlmēm, gremdējoties atmiņās par māti, gūt virsroku un mesties trakā skrējienā pa zaļo skrejceļu. To redz kāds vecs hipodroma iemītnieks Vudzijs-sacīkšu zirgu speciālists. Viņš piedāvā meitenei piedalīties nākamās dienas skrējienā, kad tiks vērtēti jaunie zirgi. Nākamajā dienā Strīpainis uzrāda lielisku rezultātu, lai arī viņš sākotnēji nobīstas no vārtiņiem un vēlāk, sabīstoties no citiem dalībniekiem, Nolana acu priekšā nomet Šaningu zemē. Nolans piespiež meitai apsolīt, ka tā nekad nekāps Strīpainim mugurā, pretējā gadījumā viņš sola zebru vest uz zooloģisko dārzu. Ar asarām acīs un salauztu sirdi Šaninga dod solījumu. Taču fermas dzīvnieki nepadodas un parādot saimniekam viņa paša sasiegumus pagātnē, liek Nolanam saprast, ka tā ir lieta, kuru viņš pats vēlas par visu visvairāk. Nākamājā rītā Šaninga pamostas un ierauga, ka tēvs ir sagatavojis skrejceļu kukurūzas lauka vidū. Treniņi var sākties!! Taču tad negaidot Strīpainis no Sera Trentona uzzina, ka viņš nemaz nav sacīkšu zirgs.. Zebra vairs nevēlas piedalīties sacīkstē, sastrīdas ar Sendiju un Takeru. Taču kaza Frannija Strīpainim izstāsta par Takeru un viņa trenera gaitām, kas zebrai liek pārdomāt un viss atkal ir kārtībā. Dienu pirms sacīkstēm, Strīpainis vēlas salīgt mieru ar Sendiju un dodas uz ierasto vietu pie ezera, kur satiek Sendiju, viņi izlīgst, taču tas vēl nav viss.. Ierodas Sers Trentons ar zirgu bandu, aizved Sendiju un piekodina Strīpainim nepiedalīties sacīkstē, un piekauj Strīpaini. No rīta visi meklē zebru. Kad Strīpainis atkal ir uz kājām, dzīvnieki apvienojas, lai glābtu Sendiju.
Filmas beigās notiek sacīkste. Šaningas tēvs ir pārliecināts par zebru, un bagātās Trentona Lepnuma saimnieces (Klāras) izsmieklam, atbild ar derībām. Ja uzvar zebra, Nolans saņem ķēvi Sendiju, ja zebra zaudē, Nolans visu atlikušo mūžu trenē Klāras daudzsološos zirgus. Strīpainis pirms finiša taisnes ir pamatīgi noguris, taču Takera iedrošināts, viņš izraujas priekšā un uzvar sacīksti. Savu rožu segu viņš atdod Takeram.
Jauka filma par draudzību un neatlaidīgu tiekšanos uz mērķi, neskatoties uz dažādiem sarežģījumiem. Filmā izmantota datorgrafika, lai liktu dzīvniekiem piemiegt acis, runāt un smieties, taču kopumā tas netraucē jo pamatā tomēr ir izmantoti “dzīvi” aktieri, izņemot abas izpalīdzīgās mušas. Dažās epizodēs (kur Strīpainis guļ pie ezera piekauts) var redzēt manekena izmantošanu. Sacīkšu ainās (arī no attāluma uzņemtās) visās ir redzama arī zebra. Varbūt var piesieties pie tā, ka nedaudz acīs krīt tas, ka pārējie sacīkšu dalībnieki lielāko daļu skrējiena spēcīgi pietur zirgus, lai zebra var tikt garām.. (Vai tad zebras ir tik lēnas?)
Lomās: Šaninga – Hayden Panettiere
Nolans – Bruce Greenwood
Strīpainis (balss) – Frankie Muniz
Takers (balss) – Dustin Hoffman
Kaza Frannij (balss) – Whoopi Goldberg

Vērtējums: trīs pakaviņi.