Apraksts: Ģimenes filma iedvesmojoties no patiesa stāsta. 2005.gads (ASV). Filmas garums 1 stunda 46 minūtes.
Ķēvi, kuras dzīves stāsts attainots filmā, sauc “Mariah’s Storm” (1991), kura divu gadu vecumā salauza priekškāju, taču viņas īpašnieki ķēvi atkopa un izārstēja. Vēlāk ķēve piedalījās dažādās sacensībās ar dažādiem panākumiem, kopā nopelnot saviem īpašniekiem aptuveni 700 000 dolāru.
Kādā zirgu fermā, skaistā vietā Kentuki apgabalā, dzīvo ģimene. Gimene, kura jau vairākās paaudzēs trenē sacīkšu zirgus. Jaunākā ģimenes locekle ir 11 gadīgā Keila, kura ārkārtīgi mīl zirgus, taču filma sākas ar Keilas uzrunu, kurā viņa smagi nopūšas un nodomā, ka viņu ferma laikam ir vienīgā zirgu ferma visā apgabalā, kurā nav neviena zirga.. Viņas tēvs Bens kādreiz bija izcils zirdzinieks, taču nu viņš pelna naudu trenējot zirgus citiem.
Šajā dienā Bens beidzot ir spiests paņemt līdzi uz darbu arī mazo meiteni. Šī diena ir īpaša ar to, ka ir ieradies princis no Tuvajiem Austrumiem, kurš ir potenciāls Bena darba devēja -Palmera kunga zirgu pircējs. Princis Tariks vēlas zirgu sacīkstēs uzvarēt sava brāļa prinča Sadira zirgu, tāpēc viņš vēlas nopirkt labāko no labākajiem. Palmers princim ir izvēlējies kādu jaunu un daudzsološu ķēvi-Sonodoru (Sonja) (no spāņu valodas Sonodor-Sapņotājs). Taču Bens “parunājot” ar zirgu saprot, ka viņa šodien nav gatava skriet, taču Palmers par to tikai pasmīn un zirgam sacīkstēs ir jāpiedalās. Finiša taisnē Sonja pakrīt un salauž priekškājas metakarpālo kaulu (ja pareizi esmu sapratusi). Bens ir nikns uz savu bosu, viņa rupjības un izkliegtās patiesības dēļ Palmers viņu atlaiž no darba, pirms tam liekot nogalināt Sonju. Taču Bens pieprasa sev un saviem diviem palīgiem (kurus Palmers atlaiž reizē ar Benu) izmaksāt algu. Par cik solītā summa Palmeram uzreiz nav pieejama, Bens pieprasa atdot viņam zemē gulošo ķēvi.
Kad Keila, Bens, Manolins un Balons atved ķēvi uz fermu, Bens lūdz sava tēva palīdzību, ar kuru līdz tam ir bijušas ļoti sliktas attiecības. Tēvs iesaka ķēvi nošaut, taču Bens nepadodas. Drīz, pateicoties Bena neatlaidīgajai darbībai, Keilas mīlestībai un saldumiem, Sonja atkal tiek uz kājām. Plāns, ka aplecinot šķirnīgo ķēvi ar kādu čempionu, cieš sakāvi. Sākotnēji Bena paziņa apsola, ka viņš atradīs iespēju ar kādu no saviem ērzeļiem aplecināt Sonju, taču viņš pieprasa no Bena pārāk lielu atlīdzību. Kad nauda tomēr tiek atrasta, par ko parūpējas Bena tēvs, atklājas, ka Sonodora ir neauglīga. Tā kā pagaist iespēja tikt pie kumeļa un līdz ar to arī naudas, Bens krīt izmisumā, jo rēķini un soda naudas par fermu tikai pieaug. Kādu agra rīta sarunu starp Liliju (Kailas māti) un Benu, kurā Bens atzīstas, ka tikai Keilas dēļ viņš pažēlojis ķēvi un tāpēc zaudējis darbu un naudu, dzird arī Keila. Viņa izmisusi sakrāmē mugursomu un uzkāpusi Sonodorai mugurā ir gatava bēgt no mājām. Nejauši viņas izbiedē Bens un Sonja metas auļos. Tēvs panikā seko meitai. Kad viņš panāk auļojošo zirgu, viņam neizdodas Keilu nocelt, viņš apdzen zirgu un izkāpis no auto kliedz mietai, lai viņa lec nost no zirga. Tas izdodas. Vēlāk, kad Balons un Manolins ir noķēruši Sonju, viņi paziņo Benam, ka neskatoties uz nopietno ievainojumu, ķēve atkal ir gatava sacīkstēm.
Notiek treniņi un mēģinājumi piedalīties vietējās sacīkstēs, pēc kurām negaidīti Sonju nopērk. Nopietnā saruna starp meitu un tēvu, Keilas sacerējums, kuru Bens ir spiests nolasīt vecāku sapulcē, liek Benam atcerēties to, kas ir svarīgs viņa un viņa meitas dzīvē, par abu kopīgajiem sapņiem. No rīta tēvs liek Keilai palīdzēt izvest no treilera vectēva nopirkto āzi, taču “āzis” izrādās ir Sonja. Tēvs ir sagādājis Keilai vēl vienu pārsteigumu. Tagad Sonodoras pilnvērtīgā īpašniece ir Keila. Atkal sākas Sonjas treniņi.
Kad Keila nopietni ir izstudējusi Sonjas iepriekšējos panākumus un izlasījusi visus pieejamos materiālus par Breeders’ Cup un piedalīšanos šajā slavenajā sacīkstē, viņa ir gatava pieteikt arī Sonju. Par žokeju viņa izvēlas Manolinu, kurš iepriekš filmā meitenei ir atzinies, ka piedalīties sacīkstēs viņam neļauj murgi, kurus viņš katru nakti izdzīvo pēc tam, kad kritis kadā sacīkstē un viņam pāri pārauļojuši trīs zirgi. Taču neskatoties uz visu, Manolins ar prieku pieņem Keilas piedāvājumu.
Pēc sacīkšu organizatoru komisijas apspriedes, Sonju iekļauj 14 finālistu vidū, taču lielā dalības maksa -120 000 dolāru, liek lēnām zaudēt cerību piepildīt visas ģimenes sapni – piedalīties lielajā sacīkstē. Vēl pa vidu tam visam ierodas Palmers, kurš ir gatavs pat par 100 000 atpirkt Sonju, taču Bens, Bena tēvs un Keila parāda viņam durvis.
Meklējot sponsorus, Bens ierodas pie prinča Sadira, kurš pieņem Keilu un uzklausa to. Saņēmis meitenes pārliecību, ka Sonodora uzvarēs prinča brāļa spēcīgo zirgu, viņš sponsorē Sonjas dalību sacīkstē.
Sacīkstes dienā, kad pagājis pusgads pēc Sonjas traumas, visi ir ārkārtīgi satraukti. Palmers dodot interviju medijiem, aicina arī Benu ar Sonju piedalīties tajā, taču Palmeram blakus stāvošais Goliāta dēls (prinča Tarika zirgs) uzbrūk Sonjai un vecais ievainojums pietūkst. Bens saprot, ka viss ir pazaudēts un liek Sonju vest stallī, taču Sonodora neparko neklausa, un “pastāsta” Benam, ka ir gatava skriet. Kad sākas sacīkste, Manolins atkal nokļūst līdzīgā situācijā, kā savā iknakts murgā, taču noturas zirgā. Sonodora ir pēdējā, taču sacīkste turpinās un Sonja arvien pietuvojas priekšgalam, un sacīksti uzvar. Tagad viņi ir ne tikai bagāti, bet Sonja atkal ir sacīkšu zirgs, Manolins atkal ir žokejs, meitas, tēva un Bena tēva attiecības atkal ir atjaunotas. Filma beidzas ar to, ka Keila tiek uzsēdināta apbalvotās Sonodoras mugurā, viņa ir pacēlusi rokas pret debesīm un skan vārdi: “Tu esi varens čempions. Kad Tu skrien, zeme dreb. Debesis atveras un ienaidnieki pašķiras…”
Šī ir emocionāla filma ar jauno un talantīgo Dakota Fanning un ne mazāk pieredzējušo Kurt Russell galvenajās lomās. Tas, ka filma uzņemta pēc patiesa stāsta, ļauj noticēt, ka ir stāsti, kam ir skaisto pasaku noslēgums: “..un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi..” Jāpiemin, ka ķēve Mariahs’Storm, nebija neauglīga un deva kumeļu, kurš kļuva par Eiropas gada zirgu 2000 (European Thoroughbred horse racing). Interesanti, ka filmā tiek pieminēti reāli zirgi-čempioni, epizodē, kad Keila un Bens dodas apskatīt iespējamo Sonodoras kumeļa tēvu. Viens no zirgiem – Giant’s Causeway ir īstais Mariahs’Storm dēls. Lai gan paši ērzeļi filmēšanā nepiedalījās, staļļi, kur tika filmēta epizode, gan bija īstie.
Lomās: Bens – Kurt Russell
Keila – Dakota Fanning
Bena tēvs – Kris Kristofferson
Lillija – Elisabeth Shue
Palmers – David Morse
Manolins – Freddy Rodrigues
Balons – Luis Guzman
Sonodora – Sacrifice (diemžēl neko vairāk par šo zirgu lomas izpildītāju internetā neatradu, taču man ir nelaba aizdoma, ka “ķēve” tomēr nebija ķēve)

Vērtējums: pieci pakaviņi.