Apraksts: Biogrāfiska drāma 1983.gads (Austrālija). Filmas garums 1 stunda 47 minūtes.
Šī ir filma par Austrālijas tautas lepnumu – sacīkšu zirgu Phar Lap. Filmas sākums- 1932.gada 5.aprīlis, Amerika. Kādam liela auguma rudam zirgam sākas kolikas. Pēc vetārsta apskates un 24 stundu nepārtrauktas uzraudzības, zirgs mirst. Lielāko avīžu virsrakstos parādās vēsts – čempions ir miris! Un tad filma turpinās par šā milzīgā zirga dzīvi līdz nāves dienai.
1928.gada februārī Sidnejā no kuģa tiek nocelts gadu vecs garkājains kumeļš, kuru kādam bagātam amerikāņu sporta cienītājam Deivam Deivisam iesaka treneris Harrijs Telfords. Viņš kumeļu par 160 gvinejām nopērk Jaunzēlandē, gadinieku gadskārtējā izsolē un nopriecājas, ka ir ietaupījis, taču ieraugot kumeļu smaids no viņa sejas pagaist. Zirgs izskatās vienkārši atbaidoši, tā galva ir nosēta ar mušu kāpuriem un viņa neproporcionālais ķermenis nevieš nekādu cerību par sporta zirga nākotni. Taču Harijs nezaudē optimismu, jo kumeļam ir slavenu zirgu asinis, kaut arī ne tiešā priekštecībā. Bagātais amerikānis ir sašutis un zirgu grib pārdot pēc iespējas ātrāk, taču Harijs pierunā Deivu, lai viņš pārdod līzingā zirgu Harijam. Ar norunu, ka jebkuru godalgu, ko zirgs nopelnīs, 1/3 būs Deivam un 2/3 Harijam, pietam, treneris pats uzturēs un trenēs zirgu. Jāpiebilst, ka tie ir krīzes gadi kā Amerikā tā Austrālijā un Harijs nepavisam nav no turīgajiem iedzīvotājiem. Šāds lēmums draud pazudināt ģimeni.
Līdzko kumeļš tiek atvests uz stalli, starp viņu un kādu jaunu zirgu puisi Tomiju, veidojas ļoti draudzīgas attiecības. Zirgs izrādās ne tikai liels un spēcīgs, bet arī ļoti slinks. Treniņos viņam tŗukst jebkādas motivācijas skriet vispār. Savās pirmajās sacīkstēs, kurās tiek pieteikts zem vārda Phar Lap (Tai valodā tas nozīmē zibens), viņš nesteidzoties finišē pēdējais. Harijs ķeras klāt zirga slinkuma izdzīšanai pēc kā zirgs bezspēkā guļ savā boksā. Tomijs nespēj noskatīties uz zirga nodzīšanu, par ko aizrāda Harijam, un tas savukārt atbrīvo Tomiju no Phar Lapa aprūpēšanas pienākumiem. Bet ilgi Tomijs nepaliek bez darba, jo zirgs atsakās ēst, zaudējis savu labāko draugu. Harijs attaicina Tomiju atpakaļ. Kādu dienu Tomijs dodas izjādē kopā ar vēl kādu zirgu un skriešanās treniņā viņš, sēžot Phar Lapam mugurā iedrošina apdzīt otru zirgu, pēc kā tad arī sākas nākamā čempiona uzvaras gājiens. Šī taktika attaisnojas ikvienā sacīkstē, kurā zirgs tiek pieteikts. Lēns starts, zirga pieturēšana un tad īstajā momentā atbrīvojot pavadas, Phar Laps visus apsteidz un finišē pirmais.
Phar Laps pelna naudu, Harijs un viņa ģimene kļūst turīgāka, viņi pārceļas uz Melburnu. Bet līdz ar naudas pelnīšanu, Phar Laps sev pievērš arī nelabvēļu uzmanību, kuri vēlas atbrīvoties no negaidīti progresējošā zirga. Tiek izdarīts mēģinājums pat nošaut zirgu. Taču Tomijs vienmēr ir Phar Lapam blakus! Taču, lai arī mēģinājums tikt vaļā no zirga neizdodas, ir citi paņēmieni, kas tiek izmantoti pret neuzvaramo milzi. Viņam katrā sacensībā tiek palielināts nesamais svars. To dara sacensību funkcionāri, kuri savu rīcību attaisno ar mēģinājumu uzlabot sacīkšu kvalitāti un nezaudēt skatītāju interesi. (Patiesībā tās ir savtīgas intereses bukmeikeru biznesa nepazudināšanai.) Taču neskatoties, ka Phar Lapam paša svars ir daudz ievērojamāks par pārējiem dalībniekiem, un arī nesamais tiek katru reizi palielināts, zirgs turpina uzvarēt. Un šķiet, ka vienīgais iemesls dēļ kā zirgs cenšas ir viņa uzticamais draugs Tomijs, kurš, savukārt nepaguris rūpējas par zirga labsajūtu. Melburnas kausa izcīņas startu aizkavē dažādi šķēršļi, taču pēdējā brīdī Phar Lap tomēr tiek izvests uz startu un visas nācijas mīlulis uzvar sacīksti. Kad svars vēl tiek palielināts, zirgs sāk dažas sacīkstes zaudēt. Tauta ir neapmierināta. Harijs un Deivs izlemj Phar Lap pieteikt svarīgākajai un naudas laimestiem bagātākajai sacīkstei, taču šī sacīkste notiek Meksikā. Uz turieni, ar savainotu priekšējās kājas nagu, zirgu ved Tomijs. Sacīkstē piedalās tā laika 10 ātrākie zirgi. Tomija īpatnējie treniņi izraisa nesapratni amerikāņos.
Pirms lielās sacīkstes Deivs liek žokejam mainīt taktiku un dzīt Phar Lap jau no paša starta, taču Tomijs izvedot zirgu skrejceļā, stingri piekodina turēties pie līdzšinējās metodes. Starta laukumā visi mazie un ātrie sacīkšu zirgi izskatās pēc ponijiem blakus milzīgajam rudajam austrāliešu zirgam, kurš vienīgais no visiem startā stāv kā piemineklis, kamēr pārējie dīdās. Startā Phar Lap ir pēdējais, arī līdz pustrasei žokejs visiem spēkiem pietur zirgu, bet tad līdz finišam Phar Lap aizšaujas kā bulta, apdullinot iedomīgos amerikāņu skatītājus. Lai arī Deivs pirms liktenīgās sacīkstes tiek brīdināts, ka uzvaras gadījumā viņam nekavējoties ieteicams pamest Ameriku, Deivs ir apdullis no panākumiem un plānā ir vēl turpināt uzvaras gājienu Amerikas trasēs, taču mēnesi pēc lielās sacīkstes notiek tas, kas notika filmas sākumā..
Filmas notikumi praktiski atbilst reālajiem notikumiem, varbūt daži sacensību nosaukumi nesakrīt ar patiesajiem. Līdz 2006.gadam neoficiāli bija noskaidrots, ka Phar Lap nāves iemesls, iespējams, ir noindēšana. Taču tagad tas ir oficiāli atzīts. Izpētītajā zirga matā tika atklāts arsēns, 900 vienības – nāvējoši ir jau 400 vienības. Vēl Phar Lap autopsijā tika atklāts, ka viņa sirds ir divas reizes lielāka par parasta zirga sirdi (6.2 pret 3.2 kg). Zirgs- Towering Interno, kurš spēlēja Phar Lap lomu nodzīvoja 26 gadus un 1999.gada aprīlī gāja bojā pēc tam, kad viņam iespēra zibens.
Lomās: Tomijs – Tom Burlinson
Harijs – Martin Vaughan
Deivs – Ron Leibman

Vērtējums: četri ar pusi pakaviņi.