Apraksts. Ģimenes filma 1997.gads (Anglija). Filmas garums 1 stunda 30 minūtes.
Piecpadsmitgadīgā Sāra pēc savas mātes nāves, no Kalifornijas tiek sūtīta pie tēva, kurš ir fermas īpašnieks Skotijā. Kopš bērnības Sārai ļoti patīk dzīvnieki, un nonākusi tēva fermā attiecības ar dzīvniekiem ir krietni labākas, nekā ar tēvu, kurš dzīvojis atsevišķi jau kopš Sāras dzimšanas. Sāra savos piecpadsmit gados ir ļoti nosvērta un prātīga meitene, taču attiecības ar tēvu tas nepalīdz uzlabot. Kad Sāra dodas izjādē un nejauši nomaldās kalnainajā mežā, viņa ierauga starp kokiem sirmu zirgu un seko tam. Taču meitene kopš bērnības dienām nav sēdejusi seglos, tāpēc ilgi nenoturas zirga mugurā un nokrīt. Negaidot uznāk negaiss un iestājas tumsa, meitene ir apmaldījusies, taču no tumsas iznirst vecs vīrs un palīdz viņai nokļūt līdz savai būdai. Tajā meitene ierauga dažus meža zvērus, kuriem večuks savulaik ir palīdzējis un ļauj viņiem nakšņot savā būdā. Meitene pieķeras večukam, pie tam viņa ierauga vecā vīra zīmējumus, kurās attēlots tas pats sirmais zirgs, kuru viņa redzējusi mežā. Kad viņa jautā par teiksmaino zirgu, večuks tik parausta plecus un saka, ka kalnos mēdz rādīties lietas, kuras nemaz neeksistē. Taču meitene ir pārliecināta, ka tas ir tas pats zirgs, par kuru bērnībā viņai lasīja māte – kāda Skotijas teiksma par princeses zirgu, kurš tik ļoti mīlēja princesi, ka gaidīja viņu katru rītu vienā un tajā pašā vietā 500 gadus. Pa to laiku Sāras tēvs kopā ar policiju uzsāk meitenes meklēšanu, taču bez panākumiem.
Nākamā rītā meitene pārrodas mājās, tēvs ir nikns un par veco vīru Fergusonu, negrib ne dzirdēt.. Taču meitene turpina doties pie večuka, abi kopā pastaigājas pa mežu, glābj meža dzīvniekus, kopā priecājas par sirmo zirgu. Sārai pat kādu dienu izdodas uzkāpt zirgam mugurā.
Filmā ir arī sliktie personāži, un tie ir divi brāļi malumednieki. Viens gudrāks, otrs ne tik gudrs, taču viņi abi nodarbojas ar slazdu likšanu, kurus, savukārt, večuks padara nekaitīgus. Brāļi to labi zina un, atriebjoties vecajam vīram, atņem tam pieradinātos dzīvniekus. Kad abi mednieki ir uzoduši par zirgu, viņi mēģina to notvert. Vecais Fergusons izdzird zirga palīgā saucienu un dodas to glābt, taču brāļi bez aizspriedumiem notriec večuku ar mašīnu. Arī Sāra izdzird zirga zviegšanu un dodas mežā sirmi meklēt. Viņa atrod savainoto Fergusonu, un pa to laiku arī zirgs izlaužas no sagūstītājiem. Ērzelis atjoņo pie saviem uzticamajiem draugiem un ļauj Sārai uzkāpt sev mugurā, lai tā dotos pēc palīdzības.
Ar Sāras tēva palīdzību Fergusons tiek aizvests uz slimnīcu, kur palēnām atlabst. Šajā brīdī tēva un meitas attiecības kardināli mainās. Savukārt brāļi ir neatlaidīgi un sagaidīdami, kamēr Sāra pamet māju, nolaupa to, lai tiktu klāt zirgam. Tēvs, saprotot, ka meita nav melojusi par zirgu un malumedniekiem dodas viņai palīgā. Tiek iesaistīta arī policija un galu galā Sāra ir drošībā. Tikmēr Fergusons patvaļīgi pamet slimnīcu un dodas pie sava ilgus gadus uzticamā drauga-sirmā zirga, lai nomirtu zaļajā pļavā kalna pakājē. Sāra kopā ar tēvu dodas pa pēdām aizmukušajam večukam, un atrod to guļošu pļavas vidū. Domādama par sliktāko Sāra pārdzīvo sava drauga nāvi, taču ierodas sirmis, kuru pats savām acīm ierauga arī Sāras tēvs, un Fergusons pamostas. Filmas beigās Fergusons laimīgs kopā ar zirgu bezbēdīgi rotaļājas zaļajā pļāvā un Sāra ar tēvu kopīgi dodas uz mājām.
Arkārtīgi vienkārša filma. Ir labie un ir sliktie varoņi, kuri beigās dabū to, ko pelnījuši. Ir sava deva mistikas un teiksmas. Filmas beigās ir nepabeigta sižeta sajūta, taču varbūt tā ir doma, lai skatītājs pats izdomā stāsta noslēgumu. Piemērota bērniem.
Lomās: Sāra – Ariana Richards (aktrise, kas spēlē arī Jurasic Park)
Fergusons – Andrew Keir
Tēvs – David Robb

Vērtējums: divi ar pusi pakaviņi!