Apraksts: Skolēnu filma, drāma 1977.gads (PSRS). Filmas garums 1 stunda 15 minūtes.
Filma uzņemta pēc krievu rakstnieka Almazova stāsta (ar tādu pašu nosaukumu) motīviem. Stāsts pamatā ir par to, kā aizraušanās ar jātnieku sportu un draudzība ar skaisto zirgu Konusu palīdz skolēnam Panama (divnieku karalis Ponomarevs) kļūt par vienu no labākajiem skolēniem klasē. Sižets ir samērā pieticīgs un vienkāršs. Igors Ponomarevs, ar iesauku “Panama” ir nedisciplinēts, izklaidīgs un bezatbildīgs. Lai arī kā ar viņu cīnās skolotāji, viņš tajos skatās ar lielām acīm, un aiziet ar uzkrauto pārmetumu smagumu sevī. Glābiņš nāk skaista Ahaltekes šķirnes zirga, vārdā Konuss izskatā. Tas ir viņa valodas skolotāja mīlulis. Kādu dienu, savas stundas laikā skolotājs aizsūta Igoru pie vetārsta ar steidzamu ziņu par zirga veselības stāvokli. Tā arī Igors iepazīstas ar dižciltīgo dzīvnieku. Skolotājs atļauj viņam nākt pie zirga un palīdzēt stallī, ar norunu, ka zēnam ir jāizpilda mājas darbi pirms došanās uz stalli. Vēlāk skolotājs, izrunājoties ar savu treneri, sarunā Igoram treniņus jauno jātnieku skolā. Sākas treniņi stingra skolotāja pavadībā kopā ar daudziem citiem zēniem un puika aizmirst, kas ir neuzmanība, aizmāršība, nedisciplinētība un poētiskie sapņi, stāvot uz kāda no Ļeņingradas daudzajiem tiltiņiem. Starp jāšanas treniņiem, Igors vienmēr paspēj savam mīlulim Konusam aiznest pa kādam gardumam un palīdzēt savam skolotājam ar zirga aprūpi. Nejauši dzirdot no skolotāja, ka Igors viņam ir labs draugs, puisis aizmirst arī par sirdssāpēm, kas radušās no simpātijām pret nedaudz augstprātīgo klasesbiedreni – čempioni daiļslidošanā un visu skolotāju mīluli.
Kādas filmas uzņemšanas epizodē piedalās staļļa zirgi un arī Igors un skolotājs ir turpat. Kad skolotājs uzlec kādā zirgā, lai nestos pakaļ pieciem aizbēgušajiem zirgiem, viņš glābjot tos no iespējamās savainošanās, pats krīt un salauž kāju. Ilgu laiku skolotājs nevar ierasties stallī, Konuss ir saskumis un atsakās ēst un klausīt kādam no viņa kopējiem. Tikai Igoram izdodas pierunāt zirgu atgriezties pie ierastā režīma.
Kad jāšanas skolā ir eksāmens jaunajiem žokejiem, uz Igoru apskatīties atnāk visi klasesbiedri, arī daudz sasniegusī meitene. Igors sacīkstē, ne ar to pašu mīļāko zirgu, izcīna trešo vietu. Meitenes un visas klases, kā arī līdz šim vienaldzīgie vecāki, skaļi aplaudē Igoram, viņš ir izcīnījis uzvaru ne tikai sacīkstē, bet pats pār sevi. Noslēgumā Igora draugs-skolotājs, lūdz puisim darboties ar Konusu, jo neviens cits to izdarīt nespēj.
Atkal jāatkārtojās, bet man patīk šo padomju filmu tiešums un to apburošā vienkāršība. Bez muļķīgām laipnībām kā pret cilvēkiem, tā dzīvniekiem.

Lomās:Саша Симакин, Олег Жаков, Евгений Жариков

Vērtējums: trīs pakaviņi.