Apraksts: Ģimenes filma 2003.gads (ASV). Filmas garums 1 stunda 35 minūtes.
Pēc vairākiem likumu pārkāpumiem Edijs Burtons ir nonācis cietumā. Vienīgais, ko Edijs saprot ir tas, ka viņš nevēlas riskēt ar sava dēla Vila draudzību un uzticību. Edijs piesakās strādāt programmā, kura reabilitē cietumniekus. Šī programma tiek realizēta zirgu fermā veciem, slimiem un pamestiem sacīkšu zirgiem. Edijam nav ne jausmas, kā strādat ar zirgu, taču fermas saimnieks Džeiks dod viņam iespēju sevi pierādīt. Uz fermu tiek atvests novājējis sacīkšu zirgs, kurš ticis pamests pēc tam, kad viņš pārstāja uzvarēt sacensībās. Džeiks uzdod Edijam pieskatīt zirgu, kurš atsakās ēst. Taču zirgs ir pārguris un Edija acu priekšā noguļas. Edijs visādi cenšas zirgu pierunāt piecelties un paēst, taču tas izdodas tikai brīdī, kad Edijs no kabatas izvelk savas, un kā izrādās arī melnā zirga (Big Spender), mīļākās konfektes. Tāda veidā Edijs ne tikai uzceļ zirgu kājās, bet pierunā Spenderu arī paēst.
Edija vecmamma, kura pieskata Edija septiņgadīgo dēlu, cieš avārijā, pēc kuras nonākusi slimnīcā vēlāk nomirst. Edijs ir satriekts, jo tagad viņa dēlam draud viņa paša liktenis – bērnunams. Edijs saprot, ka tagad tikai no viņa ir atkarīgs gan viņa paša, gan dēla liktenis. Viņš jautā Džeikam kā viņš varētu pēc iznākšanas no cietuma dabūt darbu, un tas savukārt, iesaka Edijam strādāt pie zirgu apkopes un mācīšanas sertifikāta iegūšanas, kuru Edijs, izmantojot Džeika aizdoto literatūru, arī iegūst.
Pa to laiku Edijs un Big Spender ir pieķērušies viens otram, zirgs ir atkopies un parāda savus slēptos talantus – viņš lec, un labi lec! Edijs nolemj pievērsties zirga apmācīšanai šajā virzienā. Kā žokejs tiek pieaicināts Big Spender bijušais žokejs Mela, kura ir ārkārtīgi priecīga par atkalsatikšanos. Pēc trešās vietas iegūšanas kādās vietējās sacīkstēs, Big Spender iepatīkas kādam ļoti pieredzējušam zirgu trenerim un viņš zirgu par lielu naudu nopērk. Edijs ir satriekts, un sarunā ar Džeiku viņš atzīstas, ka Spenders nav bijis tikai zirgs. Tas ir bijis Edija labākais draugs, kurš atvēris Edijam acis un sakārtojis viņa dzīvi. Taču Edijs turpina strādāt fermā un kādu dienu Džeiks ir tieši tas, kurš paziņo Edijam, ka nu viņš ir brīvs cilvēks ar sertifikātu kabatā. Pirmais, ko Edijs izdara brīvībā, dodas uz bērnunamu, lai izņemtu no tā Vilu.
Filmas noslēgumā Big Spender ar savu jauno īpašnieku piedalās štata finālsacensībās. Savukārt Ediju viņš ir pieņēmis darbā par zirgkopi. Arī filmas vidusdaļā uzplaukušās simpātijas pret Melu iegūst zināmu reālitātes sajūtu. Pilnai laimei Big Spender uzvar sacensībās! Čempions ir atgriezies!
Filma ir uzņemta pēc patiesiem notikumiem. Big Spender lomu atveidoja 5 zirgi. Interesanti, ka vārgais un slimais zirgs, ko rāda filmas sākumā, patiešām tika filmēšanas laikā izglābts. “Problēma” tikai bija iekš tā, ka zirgs vienu brīdi sāka izskatīties pārāk labi priekš slima un vārga zirga!
Lomās:    Edijs – Casper Van Dien
Džeiks – Graham Greene
Vils – Matthew Knight
Mela – Tara Spencer-Nairn

Vērtējums: trīs pakaviņi.