Apraksts: Komēdija 1988.gads (ASV). Filmas garums 1 stunda 18 minūtes.
Pēc mātes nāves “mazliet” dīvainais Freds Čeinijs mantojumā iegūst zirgu Dons un pusi no brokeru firmas, kuru vada patēvs. Kad Freds nokļūst pie zirga, viņš pārsteigts secina, ka Dons spēj runāt! Zirgs runā ne tikai angliski, bet vēl daudzās dzīvniekiem saprotamās valodās. Pie tam, zirgs ir ārkārtīgi zinošs arī finanšu jautājumos. Neskatoties uz to, ka Freds nav no talantīgakajiem un spējīgākajiem cilvēkiem, Dons neļauj viņam atteikties no firmas vadības, tādējādi atriebjoties arī Freda patēvam. Pateicoties Dona attapībai, Freds veic pāris veiksmīgus akciju darījumus. Viņš kopā ar zirgu dzīvo šikā penthausā. Taču daži notikumi un Freda mēģinājums pašrocīgi ieguldīt riskantā darījumā, noved Fredu un Donu atpakaļ pie nekā…
Šajā reizē izpalīdz patēva firmas sekretāre, kura nevar pieļaut nekrietnās pārestības, ko patēvs ir izmantojis, lai tiktu vaļā no Freda partnerības firmā. Viņa kopā ar Donu atrod nomākto Fredu un visi kopā kaļ atriebības plānus. Dona priekšlikums piedalīties sacensībās un uzvarēt tajās sākotnēji nesasniedz dzirdīgas ausis, taču finālā izprovocē Fredu darījumam ar savu patēvu, kurš, pārliecināts par savu uzvaru ir gatavs atdot visu savu ganāmpulku zaudējuma gadījumā.
Dons, izmantojot savas pārliecināšanas un runasspējas, atrunā gandrīz visus sacīkšu zirgus no piedalīšanās sacīkstē. Galveno uzvaras pretendentu viņam aprunāt neizdodas, šeit līdz tikai vēlme uzvarēt. Uzvarētāju nosaka fotofinišs, un uzvarētājs tiek noteikts pateicoties nepareizajam sakodienam ar izvērstiem augšzobiem! Dons pēc uzvaras tiek pie jauniem zobiem, par ko tad viņš arī bija sapņojis no paša sākuma!
Ļoti viegli skatāma komēdija, nekā sarežģīta. Lai cik dīvaini liktos, ir ļoti maz montētu kadru attiecībā pret zirgu! Visvāirāk acīs lecošais ir Dona skrējiens ar Fredu mugurā beigu sacīkstē. Neskatoties uz to, ka zirgs visu filmas laiku runā, zirgam patiešām ir labi iemācīts kustināt lūpas!
Lomās:     Fred Chaney – Bobcat Goldthwait (Policijas akadēmija)
Walter Sawyer (patēvs) – Dabney Coleman
Dona balss – John Candy
Vērtējums: Divi ar pusi pakaviņi!