Apraksts: Biogrāfiska drāma 2003.gads (ASV). Filmas garums 2 stundas 21 minūte.
Šis ir stāsts, kas iedvesmoja nāciju, kad tās sapņi tika sagrauti.. Stāsts par cilvēkiem, kuri bija atraduši tautas varoni viduvējā zirgā, kas spēja iespēt neiespējamo.
Un vēl šis ir stāsts par trīs vīriem, kuri šajā pasaulē jutās pazaudējuši visu.. Džonijs “Rudais” Pollards, jauns vīrietis ar salauztu dvēseli, depresijas sākumā vecāki to piespiedu kārtā atstāja kādam darba devējam. Čārlzs Howards – miljonārs, automašīnas Buick radītājs, depresijas laikā zaudējis lielās peļņas iespējas un savā dzīvē svarīgāko – dēlu. Un Toms Smits – kovbojs, kura pasaule ir sagruvusi. Visi trīs vīri nejauši atrod viens otru un atklāj cerību negaidītā veidā un izpausmē – maza auguma zirgā, kurš, neskatoties uz savu izcilo auļotāju asinīm ir mazs, slinks un ēdelīgs.
Taču visi trīs dod viņam vēl vienu iespēju, kura ir tik svarīga šajā nomācošajā laikā. Howards kā zirga īpašnieks nodrošina viņam labus treniņus, kurus vada Toms, savukārt Seabiscuit mugurā sēž žokejs Rudais. Lai arī tiek tērēti daudz pūliņu un piedzīvoti zaudējumi, Seabiscuit tomēr pierāda, ka nav nekāds nīkulis! Notikumi risinās strauji un bērais zirgs kļūst par tautas cerību simbolu, kuram līdzi seko arvien vairāk amerikāņu. Filmas kulminācija ir brīdī, kad trasē satiekas Seabiscuit (Rietumu krasta ātrākais auļotājs)  ar War Admiral (Austrumu krasta čempions). Šim duelim klātienē seko 40 000 skatītāju! Darba devēji ir saīsinājuši darba dienu, lai vēl 40 miljoni šo sacīkstes tiešraidi dzirdētu radio! Salauztajai Amerikai ir nepieciešama cerība un brīnums, ko viņiem sniedz nepārspējamais Seabiscuit!
Nākamajā sacīkstē zirgs sabeidz kāju, kā dēļ viņam draud karjeras beigas, taču labvēlīgais un mūžam pozitīvais Howards arī šoreiz dod zirgam vēl vienu iespēju.. Pirms tam smagi cietušais un lielajā sacīkstē nestartējušais Rudais, atveseļojas kopā ar zirgu.. Notiek brīnums un abi atkal tiek uz kājām! Sacīkste, kurā abi starte pēc grūtās veseļošanās kūres, ir smaga, bet tāpēc vēl jo saldāka ir uzvaras garša…
Filma uzņemta pēc Lauras Hillenbrandas biografiskās grāmatas motīviem, izvairoties no saldiem Holivudas uzlabojumiem. Filmai cauri vijās dokumentāli fakti par 20.gs. sākuma Ameriku, Lielo depresiju, zirgu sacīkstēm un cilvēku likteņiem.
Filma tika uzņemta “Santa Anita” hipodromā, Kalifornijā. Filma ir tikusi nominēta septiņiem Oskariem, taču nevienu tā arī nesaņēma.
Seabiscuit (1933-1947) bija Amerikas čempions auļotāju sacīkstēs. No neveiksmīga sākuma, Cepumiņš kļūst par negaidītu čempionu, tādējādi kļūstot par cerības simbolu daudziem ASV pilsoņiem Lielās Depresijas laikā.
Seabiscuit lomu filmā spēlēja 10 dažādi zirgi.
Patiesībā lielā skrējiena dalībnieki – Seabiscuit un War Admiral bija radinieki, viņu abu asinīs ritēja Man O’War asinis. Seabiscuit šis zirgs bija vectēvs no tēva puses taču Admiral bija šī zirga tiešais pēctecis.
Lai arī šķietami jauna filma, ne mazums dažādu muļķību tajā redzams. Sākot no gadu skaitļu un dažādu notikumu likumsakarību trūkumu, beidzot ar dažādām fonu ainām ,uras redzams ne gluži lietas, kuras būtu piederējušas 30.gadu Amerikai! (Piemēram, elektroniskās laika skaitīšanas ierīces Santa Anita hipodromā!) Taču kopumā šī ir laba, ne pārāk salda, un tomēr pozitīva filma!
Lomās:    Red Pollard – Tobey Maguire (“SpiderMan”)
Charles S.Howard – Jeff Bridges
Tom Smith – Chris Cooper

Vērtejums: četri pakaviņi!