Apraksts: Uz patiesiem notikumiem balstīta ģimenes filma 1985.gads (Austrālija).  Filmas garums 1 stunda 38 minūtes.
Filmas darbība notiek Austrālijā 19.gadsimta vidū. Kāds jauns staļļa puisis Deivs, kurš jāj ar sacīkšu zirgu vārdā Arčers, pārvar gandrīz 600 jūdzes cauri Austrālijai, lai ņemtu dalību 1861.gada Melburnas Kausa izcīņā. Tieši pateicoties Deiva uzstājībai, Arčera saimnieks lemj, ka ir vērts pamēģināt daudzsološo zirgu šajā sacīkstē.
Šajā neticamajā ceļojumā pusim palīdz viņa gribasspēks, kura dažādās izpausmes palīdz jaunajam vīrietim ne tikai pārvarēt grūtības, bet arī veidot un nostiprināt puiša pasaules izpratni, intuīciju, gudrību un raksturu. Puiša dažādie piedzīvojumi, Austrālijas dabas skarbums, ceļā sastaptie cilvēki, to interesantie dzīves stāstījumi piešķir filmai pirmatnīgu vienkāršību un tajā pašā laikā interesi par tālākajiem notikumiem. Deivs kopā ar Arčeru pārvar gan Austrālijas kalnus, gan bīstamos krūmājus, lai laikus nonāktu Melburnā un uzvarētu sacīksti.
Melburnas Kauss ir lielākās un populārākās zirgu skriešanās sacīkstes Austrālijas jāšanas sporta vēsturē, un Arčers ir pirmais zirgs, kurš uzvar tajās divus gadus pēc kārtas. Šajā filmā ir vienā no savām pirmajām lomām ir redzama arī Austrāliešu superzvaigzne Nicole Kidman.
Lai arī filma uzņemta pēc patiesiem notikumie, tās beigās parādās titri, kuri neapgalvo, ka visi izklāstītie notikumi ir patiešām notikuši. Kā laba leģenda, arī šis stāsts ir apaudzis ar krāsainiem izskaistinājumiem, tāpēc pateikt, kas ir patiesība un kas tikai piedomāti iztēles personāži, ir patiešām neiespējami. Filma pati par sevi ir ļoti vienkārša un paredzama, taču nekad nav par skādi apskatīt un iepazīt svešu zemju kultūru, dabu, cilvēkus, un protams, zirgus!
Lomās:  Robert Coleby, Nicole Kidman, Brett Como
Vērtējums: trīs pakaviņi!