Apraksts: Kara filma, komēdija 1968.gads (Padomju Savienība, Baltkrievija). Filmas garums 1 stunda 18 minūtes.
Otrais pasaules karš. Krievi dodas ceļā uz Berlīni, kādam vadam pietrūkst kareivju. Tā pie šī vada nonāk jauniesauktais Volodja Daņiļins ar medkomisijas atzinumu “derīgs kalpot ne dienestā”. Puisis neredz tālumā, tāpēc šāds atzinums. Taču viņš nonāk frontē pie staršinas vārdā Kačura. Tā kā Volodja ir vienīgais variants, vada vecākais nolemj puisi likt jātnieku grupā, jo nekam citam Daņiļins nav gatavs. Tā kā Volodjam nav nekādu iemaņu attiecībās arī ar zirgiem, viņš diezgan bieži nonāk komiskās situācijās. Taču karš ir karš un drīz vien Volodja kļūst par īstu karavīru.
Reizēs, kad tas tiešām ir nepieciešams, puisis rāda īstenu varonību, un par to brīžiem netiek saprasts un pat sodīts. Vienā no šādām reizēm, Volodja no vāciešiem nozog zirgu, kurš ar visu sirdi pieķeras puisim. No vācu valodas das pferde, zirgs iegūst vārdu Fedja. Viņi kopā ar Volodju izklaidē un iepriecina nogurušos karavīrus un neaizmirst kalpot Tēvzemei.
Brīdī, kad krievi tuvojas tik kārotajai Berlīnei, notiek uzbrukums, kurā Volodja gūst ievainojumus un nonāk hospitālī. Fedja sēro pēc puiša, un kad Volodjam rodas pirmā iespēja, viņš uzmeklē zirgu. Taču tas nav vecais Fedja, viņš ir kļuvis akls, un līdz ar to armijai nav derīgs. Ar smagu sirdi, taču Volodja saprot, ka sirmajam zirgam vislabāk būs palikt pie civiliedzīvotājiem.
Laba krievu kara filma ar pietiekami lielu devu humora un labestības. Unikālie krievu aktieri un skaists zirgs. Lai arī filmas beigas ir skumjas, tomēr kopumā ļoti jauka kinolente.
Lomās: Виктор Перевалов, Михаил Пуговкин, Борис Гитин, Любовь Румянцева
Vērtējums: trīs pakaviņi!