Apraksts: Ģimenes drāma 1981.gads (Padomju Savienība). Filmas garums 1 stunda 34 minūtes.
Meitene Marina Koševaja ārkārtīgi labi saprotas ar zirgiem un sapņo kļūt par sportā atzītu jātnieci.
Sākotnēji meitene ir vienkārša zirgkope, taču Marinai liktenis dod iespēju kļūt par aizbildni tikko dzimušam kumeļam, kurš ir palicis bez mātes. Lai arī apkārtējie šaubās par šā soļa lietderību, Marina uzstāj, ka kumeļš izdzīvos un rūpējas par to. Viņam tiek dots vārds Grands. Kumeļš uzaug Marinas labā gādībā un kļūst ne tikai par meitenes uzticamu draugu, bet arī par lielisku sporta zirgu. Kopā viņi piedzīvo daudz aizraujošu mirkļu, pirms kļūst par čempioniem.
Reizē, kad Marinai paveras iespēja parādīt Grandu plašākai publikai kā potenciālu čempionu, meitenei neviens netic, kamēr viņa nepierāda pretējo! Taču līdzko Grands sevi pierāda kā izcilu sporta zirgu, sarodās gribētāju, kuri gatavi par katru cenu zirgu pakļaut sev. Taču fizisku spēku Grands neatzīst, un ikviens, kas mēģina zirgu pārmācīt, cieš neveiksmi.
Par spīti raksturojumam, Grandu izsolē nopērk kāds anglis, un tas Marinai nozīmē tikai vienu – viņa savu Grandu vairs nekad neredzēs….
Taču liktenim patīk pajokot un Marina dodas līdzi PSRS izlasei uz lielām stīplčēza sacensībām, kurās par pārsteigumu visiem, piedalās arī Grands. Sacīkste sākas un līdz vidum angļu sportistam sokas viduvēji, taču tad viņš krīt… Nepārkāpjot sacensību nolikumu, Marina atsauc prom bēgošo Grandu un turpina sacīksti. Visiem par pārsteigumu meitene ar Grandu finišē pirmie un iegūst galveno balvu! Kā pateicību par šo lielisko sniegumu, anglis Marinai atdāvina viņas mīļoto Grandu.
Kaut arī ļoti naiva, taču šī ir ārkārtīgi jauka un interesanta filma, īsta filma par zirgiem! Daudz patiesu skatu, kā tas krievu filmās arī ierasts. Daudz skaistu aktieru un arī zirgu. Varbūt kritienu skati stīplčēza sacīstēs ir mēreni nepatīkami, bet tāds nu ir šis sporta veids! Man patika šī filma!
Lomās: Марина Дюжева, Аристарх Ливанов, Александр Демьяненко, Олег Жаков
Vērtējums: četri ar pusi pakaviņi!