Apraksts: Vesterns 2006.gads (ASV). Filmas garums 3 stundas 4 minūtes (2 daļas).
Filmas darbība sākas 1898.gadā. Tajā laikā Amerikas rietumos notika divi vērā ņemami notikumi. Britu militāristi karoja Būru karos un militārajiem uzbrukumiem izmantoja Amerikā pirktus zirgus. Savukārt, cita veida tirdzniecība notika starp Ameriku un Ķīnu, no Ķīnas tika ievestas meitenes, kuras tika nodarbinātas prostitūcijā.
Prentice Ritter ierodas pie sava māsas dēla Tom Harte, lai paziņotu tam par mātes nāvi un piedāvā viņam iesaistīties kādā pārgājienā, lai atkal atjaunotu zudušās ģimenes sajūtas.
Pārgājiens sākas ar zirgu tabūna dzīšanu. Mērķis ir tos pārdot kādam uzpircējam, kurš tos tirgo angļu militāristiem. Ceļā viņiem piebiedrojas kāds muzikants. Savukārt vēl mazliet vēlāk viņi kļūst par piecu ķīniešu meiteņu drošības garantu. Lieta tāda, ka šīs meitenes ir nopirktas, lai izmantotu prostitūcijā. Bez viņiem visiem, ceļu kopā ar interesantajiem cilvēkiem, turpina vēl divi likteņa pabērni.
Kopā ceļojot viņiem rodas savdabīga gādība vienam par otru, kas vēlak pārvēršas arī mīlestībā starp dažiem no tiem. Dažādie piedzīvojumi, nāve un līdzjūtība padara šos cilvēkus par patiesiem draugiem.
Šī nav tipiska filma par zirgiem, taču tajā ir tik daudz epizožu ar zirgiem, ka šķiet, lai arī pamatā tiek atspoguļotas attiecības starp cilvēkiem, tomēr tās ir radījuši tieši zirgi! Filmā ir ļoti daudz un skaistu dabas ainavu. Īsts dabas kino par mežonīgajiem rietumiem ar interesantiem cilvēku raksturiem!
Lomās: Robert Duvall, Thomas Haden Church, Greta Scacchi, Gwendoline Yeo
Vērtējums: trīs ar pusi pakaviņi!