Apraksts: Piedzīvojumu drāma 1982.gads (Padomju Savienība). Filmas garums 1 stunda 32 minūtes.
Filmas galvenais varonis – slavenais Orlovas rikšotājs, vairākkārtējs 20.gs. sākuma rikšošanas sacensību uzvarētājs. Tajos laikos savstarpējās cīņās hipodroma celiņos, izšķīrās Tēvzemes zirgkopības liktenis. Dzīvnieku un cilvēku attiecības tiek parādītas no ērzeļa Krepiša skatu punkta.
Filmas sākumā zirgam neklājas diez ko labi, jo viņa paša spītības dēļ nākas ciest no nepacietīgu braucēju asās pātagas. Taču Krepišu ievēro kāds patiess rikšotāju cienītājs. Viņš nopērk Orlovieti, un piedevām vēl saņem Krepiša labāko draudzeni, kādu rudu ķēvi, bez kuras viņš vienkārši nekur nav aizvedams.
Pie jaunā saimnieka Krepišam sākas jauna, skaista dzīve, kurā liela nozīme ir gatavošanās sacensībām. Un, lai arī saimnieka kvēlākais sapnis ir izcīnīt uzvaru Lielajā Balvā, pie tam pierādīt, ka tas ir iespējams ar Krievijas lepnumu – Orlovas rikšotāju, viņš uz šo mērķi iet apdomīgi un nepārslogojot zirgu.
Paralēli šiem notikumiem, hipodromā notiek aizkulišu cīņa starp ievestajiem Amerikas rikšotājiem to atbalstītājiem un vietējās Orlovas šķirnes faniem. Tiek liktas lielas likmes uz šiem diviem atšķirīgajiem favorītiem. Notikumi mainās ātri un ir interesanti.
Filmā piedalās ārkārtīgi skaisti rikšotāji. Krepiša lomas izpildītājs(i) burtiski laistās. Riskēju atkārtoties, taču arī šī ir viena skaista, krievu sirsnības pilna filma. Notikumi rit raiti un interesanti.
Lomās: Георгий Жженов, Антонина Шуранова, Андрей Мартынов, Леонид Кулагин
Vērtējums: četri pakaviņi!