Apraksts: Kara drāma 1972.gads (Padomju Savienība). Filmas garums divās sērijās 2 stundas un 16 minūtes.
1941.gada jūnijs. Divi pusaudži, Borja – līdz izmisumam vēlas doties līdzi tēvam karā. Viļka – vācu vetārsta dēls, kurš kopā ar tēvu strādā stallī. Kad frontei sāk meklēt zirgus, staļļa saimnieks ir spiests atteikt dot frontē dažus no zirgiem, jo tie ir padomijas zelta fonds. Lai glābtu no pārliecinošas iznīcības, abi puikas kopā ar Borjas tēvu labākos no tīrasiņiem aizved prom no staļļa. Tomēr ceļā, kurā viņi šķērso kara takas, glābjoties no uzbrukuma, zēni ar trim zirgiem nošķiras no Borjas tēva. Borja visas filmas garumā cenšas tēvu sameklēt.
Taču abi puikas nekrīt izmisumā, kad karājoties izpletnī, viņi kokā atrod krievu pilotu. Snieguši pirmo palīdzību visi trīs cenšas nokļūt atpakaļ pie savējiem. Nejauši mežā viņi sastop mežsargu ar viņa mazmeitu, un turpmākie notikumi risinās tieši mežsarga mājā. Kopā ar Borju un Viļku ir viņu tīrasiņu draugi Lastočka un Miraž. Un tieši Viļka ar Miraž, pieredzējušu un pakļāvīgu sirmi, paveic daudz dažādas lietas pārējo filmas varoņu labā.
Pie mežsarga noskaidrojas, ka viņi jau atrodas ienaidnieka aizmugurē. Mežsarga mājā ierodas vēl bariņš krievu karavīru, kuri kaut kādu iemeslu dēļ atpalikuši vai nomaldijušies no saviem pulkiem. Kopā pa visiem viņi mēģina izdzīvot kara apstākļos, kad apkārt ir bads un iznīcība. Viļka ar Miraž gan pabaro “savu” pulku, gan izpestī no dažādām ķibelēm.
Filmas beigās abi puikas godam tiek pieņemti rotā, ko viņi abi tik ļoti ir vēlējušies.
Ļoti skatāma krievu filma, labi aktieri, skaisti zirgi, interesants sižets. Baidos kļūdīties, taču filmā, šķiet tiek izmantoti Ahaltekes šķirnes zirgi, ļoti slaidi, skaistām līnijām. Kā jau vienmēr krievu filmās, bez liekiem pārspīlējumiem un izskaistinājumiem. Dabiski un emocionāli!
Lomās:
Borja – Петр Ластивка
Viļka – Володя Краснов
Mežsargs – Петр Любешкин
Mežsarga mazmeita – Наталья Миколышина
Vērtējums: četri ar pusi pakaviņi!