Apraksts: Drāma 1977.gads (Padomju Savienība). Filmas garums 1 stunda 15 minūtes.
Šis stāsts ir par zēnu Rodionu (Rodjka), kurš jau no mazotnes, nelabvēlīgo ģimenes apstākļu dēļ, ir spiests tikt ar sevi galā pats. Māte nespēj veltīt zēnam pietiekami daudz uzmanības, jo ir aizņemta darbā un mājas darbos. Ignāts Kostirja – Rodjkas tēvs, izbijis profesionāls zirgkopis, kurš iekritis zaļā pūķa nagos. Kādreiz viņš bija labs jātnieks, taču kad nodzērās, citu profesiju neapguva, un veco, iemīļoto darbu pazaudēja uz visiem laikiem. Viņš ir filosofs, kuram patīk prātuļot, taču kad piedzeras, kļūst īpaši runīgs, kādēļ dēla acīs kļūst īpaši kaitinošs. Un nepaiet ne diena, kad viņš neliktu pie lūpām kārtējo glāzīti.
Dēls no tēva mantojis lielo mīlestību pret zirgiem, un lai arī puika ir ārkārtīgi pieķēries tēvam, mīl klausīties viņā, lepojas, taču tikai tik ilgi, kamēr tēvs ir skaidrā.
Visu savu pieķeršanos un gādību, Rodjka atdod Marķīzam, masīvam kastrātam, kuru kopt puikam iemācījis tēvs. Kopā ar Marķīzu, Rodjka pavada dienas, līdz nokļūst līdz prestižas jāšanas skolas durvīm, kuras atveras, pateicoties puikas lunkanajai mēlei un neatlaidīgajai vēlmei būt kopā ar zirgiem.
Tēva solījumiem laboties un atbalstīt dēlu viņa aktivitātēs kopā ar zirgiem, nav pamata.. Nākamo glāzīti ciema kioska pārdevēja kredītā Ignātam vairs nedod, un vienīgais, kur vecajam pļēguram ir iespēja dabūt naudu ir… gaļas kombinātā. To dzird Rodions un izjauc tēva nelāgo ideju, taču zēns nespēj būt blakus savam mīļajam draugam Marķīzam cauru diennakti, kādēļ notiek nenovēršamais….
Sāpīga un psiholoģiski smaga filma. Tajā apskatīta alkaholisma problēma, kas savijas ar bērna neizsīkstošajām cerībām gan par savu, gan vecāku saulaino nākotni. Zirgs, iespējams nav centrālā persona šajā filmā, taču nevar noliegt tā svarīgo sociālo lomu. Marķīza lomā bērs, masīvs un mierīgs zirgs, kurš salīdzinājumā ar sporta skolas zirgiem šķiet ir ar ardeņu asinīm.
Lomās: Дима Замулин, Анатолий Кузнецов, Ольга Остроумова, Юрий Мажуга, Владимир Седов, Нина Антонова, Валентина Ананьина, Борис Гитин, Вадим Захарченко
Vērtējums: trīs pakaviņi!