Apraksts: Ģimenes filma 2007.gads (ASV). Filmas garums 1 stunda 34 minūtes.
Filma balstās uz patiesiem notikumiem, kas risinājušies Kolorado Janeen Damian dzīvē.
Moondance – 9.klases meitene, jauka, nedaudz naiva savam tīņa vecumam, tāpēc bez draugiem, dzīvo kopā ar māti mākslinieci, jo tēvs ir miris. Viņa sagaida kārtējo garlaicīgo vasaru, kamēr nesatiek no aploka izbēgušo Pinto poniju, kuru nosauc par Checkers. Lai arī Moondance ir spiesta poniju atdot īstajam saimniekam, noslēpumainajam un nedaudz kašķīgajam Dante Longpre, meitene pierunā Danti ļaut vasarā strādāt pie viņa, pretī saņemot iespēju jāt ar jau iemīļoto Checkers. Lai arī ne bez grūtībām, Moondance dara visu pēc labākās sirdsapziņas un Dante atmaigst meitenes bērnišķīgo jautājumu un patiesās būtības priekšā. Nepaiet ilgs laiks un Dante iemāca meitenei pamatprasmes jāšanā.
Klases lielākā skaistule Fiona arī nodarbojas ar jāšanas sportu. Kad pilsētā notiek gatavošanās kārtējam čempionātam šķēršļu pārvarēšanā ar atzīmi (tiek vērtēts stils un jāšanas tehnika), Moondance kādā izjādē satiek Fionu, kura pleķaino Checkers izsmej, kā nekam nederīgu kleperi. Moondance nedaudz saskumst, taču Dante izstāsta nelielu noslēpumu par Checkers īpašajām spējām pārvarēt šķēršļus. Sākas gatavošanās sacensībām. Un lai arī pirms tām notiek daži nepatīkami starpgadījumi, sacensību dienā Moondance ar Checkers ir uz starta. Sacensības vērot ir atnākusi arī meitenes māte ar jauno draugu un viņa dēlu, kuri aizrautīgi jūt līdzi meitenes iznācienam. Lai arī uztraukusies un nedaudz sabēdājusies par pārējo klasesbiedru izsmieklu, Moondance ieklausās Dantes padomos un absolūti nomierinājusies dodas uz starta. Meitene kopā ar savu Pinto visiem par lielu pārsteigumu skaisti iziet maršrutu un žūrija pieņem lēmumu par uzvarētāju noteikt abas meitenes gan Moondence, gan Fionu.
Filmas uzņemšana notika Kalgari (Kanāda) ar skaistiem dabas skatiem un neurbanizētu apkārtni. Pinto Checkers filmā attēlo trīs zirgi: Picasso, Trigger un Spook. Viens no viņiem labi lēca, otrs bija lielisks triku meistars, bet trešais bija ērts jāšanai. Filma ir ļoti jauka un ērta priekš skatīšanās ģimenei ar bērniem brīvdienu vakarā. Viss ir vienkārši un labi saprotams, ir daži “sliktie” tēli, taču labais, kā vienmēr uzvar un tāpēc nekļūst iedomīgs. Ir attēlotas gandrīz ideālas mātes un meitas attiecības.
Un lai arī dažos filmas kadros rodas sajūta, ka zirgam nedaudz krāsojums izplūdis, tas kopumā neietekmē simpātiski zilacainā pinto tēlu.
Lomās:    Moondance Alexander – Kay Panabaker
Dante Longpre – Don Johnson
Fiona – Sasha Cohen
Chackers – Picasso,Trigger, Spook
Vērtējums: trīs pakaviņi!