Dikiy_tabunApraksts: Piedzīvojumu drāma 2003.gads (Krievija). Filmas garums 1 stunda 22 minūtes.
Zem savvaļas zirgu bara pakaviem iet bojā galvaspilsētas avīzes žurnālists. Viņa kolēģe un draugs Kupava, cenšoties noskaidrot nāves apstākļus, kļūst par liecinieci sarunai starp “pirmo valsts ministru” un jaunu deputātu, kuri gatavojas ieviest jaunu shēmu savas tautas aplaupīšanai.
Nojautis par noplūdi “ministrs” uzsūta Kupavai savus miesasargus, taču žurnālisti glābj jaunais deputāts, kurš kā izrādās bijis sievietes klasesbiedrs.
Izglābtā žurnāliste vēlāk piebiedrojas mežsargam Makaričam, kurš izrādās, cenšas glābt jau iepriekš pieminēto savvaļas zirgu baru, kuru, savukārt savam priekam un adrenalīnam medī “ministra cilvēki”. Lai zirgus paglābtu, tie ir jāsadzen atpakaļ rezervātā, no kurienes tie ar varu tika iztriekti medību sakarā.
Kupava mežsargam vēlas palīdzēt un to arī dara. Taču “ministrs” neliekas mierā, jo pie žurnālistes ir kompromitējoša informācija un fotofilmiņa. Izmantojot šantāžu, pie lietas tiek likts jaunais deputāts Dmitrijs. Svārstoties starp to vai rīkoties pareizi, vai tieši pretēji, deputāts palīdz izzagt no savas draudzenes filmiņu, taču vēlāk nostājas viņas pusē un kopā ar Kupavu glābj zirgus.
Diezgan svaigs krievu ražojums. Manuprāt, diezgan primitīvs un naivs dialogs starp cilvēkiem. Ir interesants un, jāsaka arī negaidīts, moments par to, kādas attiecības ir izveidojušās starp zirgiem un mežsargu, kurš uzmana savvaļniekus jau 30 gadus. Bara vadonis Diks, izrādās nav nemaz mežonīgs un ne tikai ļauj sevi seglot, bet bez pretestības pieņem arī jauno žurnālisti.
Tikpat pārsteidzošas uzplaukst jūtas, kuras nav “zinājušas” viena par otru kopš skolas laikiem. Kā jau pie krievu mentalitātes, viss notiek ātri un kodolīgi.
Filmas noslēgumu katrs pats tiesīgs izdomāt… Vai Kupava ar Dmitriju spēja aizvest zirgus līdz rezervāta robežai, vai viņus sagaidīja līdzīgs liktenis kā Makaričam???
Lomās: Владимир Гостюхин, Петр Бенюк, Егор Бероев, Евгения Михайлова
Vērtējums: Divi ar pusi pakaviņi!