faaaApraksts: Drāma, detektīvs 1976.gads (Padomju Savienība). Filmas garums 2 stundas 12 minūtes (2 daļas).
Anglija. Sacensību un totalizatoru ziedu laiki. Lai gūtu lielu peļņu, lietā tiek liktas visdažādākās metodes. Pat žokeja nāve nevar būt traucēklis, lai iegūtu lielas summas.
Visiem spēkiem mēģinot apturēt sacīkšu favorītu, ne bez “palīdzīgas rokas”, krīt zirgs un bojā iet slavens žokejs Bils Edisons. Viņa draugs, mākslinieks un žokejs amatieris- Allans Jorks ir pārliecināts, ka Bila nāve nav nelaimes gadījums. Par to viņš pastāsta Bila ģimenes draugam- inpektoram Lodžam. Taču, lai atrastu vainīgos, Allanam Jorkam pašam ir jānokļūst uz noziedznieku pēdām.
Ne bez zirgu līdzdalības Allans atrod pierādījumus un galu galā nodod noziedzniekus policijai..
Noskatījos šo filmu, jo daudzos krievu saitos šī filma tiek minēta, kā filma par zirgiem. Padomju laiku kino ar daudz Baltijas aktieriem, arī galvenajās lomās. Zirgi ir, taču maz. Kino tāpēc ne mazāk aizraujošs. Ir samērā daudz skati no sacīkstēm.
Uzkrītošas kļūdas, kas spēj izsist no sliedēm par to, kur un kādā laikā risinās notikumi. Piemēram Anglijā takši – volgas… Ir viens līkums, kur tiek filmēts, ka mašīnas pārvietojas pa kreiso pusi, taču visi citi braukšanas skati pārliecinoši ir uzņemti tepat mūsmājās.
Lomās: Арнис Лицитис, Ион Унгуряну, Мара Звайгзне, Гедиминас Карка, Эльза Радзиня, Йонас Вайтекайтис
Vērtējums: Divi pakaviņi!