InternationalVelvetApraksts: Ģimenes filma, 1978.gads (ASV). Filmas garums 2 stundas 7 minūtes.
Šis ir stāsta ekranizējuma “National Velvet” turpinājums. (“National Velvet” filmas aprakstu vari izlasīt šeit.) Velvetas brāļa ģimene jau sen ir izceļojusi uz Ameriku. Paiet ilgs laiks, kopš Velveta atkal satiek savu brāļa meitu, taču apstākļi satikšanās reizei nav paši jaukākie. Sāras vecāki ir miruši auto avārijā un Velvetai jāuzņemas Sāras audzināšana. Sākums ir sarežģīts abām. Velveta grib pēc iespējas labāk, taču nezina kā, turpretī Sāra nevēlas neko, tikai tikt atpakaļ uz Ameriku un atgūt savu iepriekšējo dzīvi.
Problēmas atrisinājums nāk zirga veidolā. Velvetais vecais un mīļais zirgs Pajs tiek oficiāli aizvadīts pensijā un viņa pēdējais kumeļš (Arizona Pajs) tik ļoti iekrīt Sārai sirdī, ka viņa meklē katru iespēju,lai nopelnītu un nopirktu šo kumeļu sev. Lietas apstākļi sagrozās tā, ka Velveta ar savu draugu Džonu, Sārai par lielu un patīkamu pārsteigumu, kumeļu nopērk.
Ar Arizonu Sāra pavada lielāko daļu no sava laika, un viņas mērķis ir iekļūt Anglijas izlases sastāvā, lai piedalītos Olimpiskajās spēlēs. Ne bez smaga darba, Sāra nokļūst izlases trenera redzeslokā, un sāk nogurdinušus treniņus. Pirmais brauciens kopā ar izlasi uz starptautiskām sacensībām, Sārai liek palikt rezervistos pat nestartējušai, taču pār viņu nāk saprašana, ka viņa nedrīkst startēt un vēlēties uzvarēt tikai savu mērķu labā. Augstāki mērķi – valsts un komandas uzvara ir daudz svarīgāki. ASV viņa satiek puisi, Amerikas komandas kapteini, kuram viņa iepatīkas.
Arī pēc sacensībām treniņi turpinās un jo dienas, jo neatlaidīgāka ir Sāra. Velveta, sazīmējot Sārā sevi pašu jaunības gados, savu iespēju robežās palīdz meitenei.
Un tad piepildās Sāras sapnis! Sāra kļūst par jaunāko Lielbritānijas olimpiskās komandas sportisti. Un šoreiz viņai tiek dota iespēja parādīt sevi un aizstāvēt valsti olimpiādē. Olimpiskajās spēlēs notiek trīscīņa. Iejādes daļā Sāra pieļauj nelielas kļūdas un ļauj Lielbritānijas komandai pacīnīties par medaļām. Iejādei seko jāšana apvidū. Šķēršļu sistēma ir sarežģīta, daudzi sportisti līdz galam nemaz nenonāk, arī ASV vadošais sportists kļūdās. Sārai ir iespēja izvirzīt savu komandu otrajā vietā, un to viņa arī izdara. Lai arī kritiens ir neizbēgams un plecs pēc tā sāp ļoti, Sāra uzraušas atpakaļ Arizonā un pabeidz distanci. Izšķirošajā konkūra disciplīnā treneris ilgi šaubās, vai ļaut Sārai mocīt sāpošo plecu, taču meitene ir uzstājīga, un viņa konkūrā piedalās.
Velveta un Džons aizgrābti seko tiešraidei no Amerikas un var uzgavilēt, jo Sāra izpilda to, ko no viņas gaida komanda, neviens šķērslis nav nogāzts un shēma izieta laikā. Uzvara!
Un lai arī pa šiem gadiem Velveta, Džons un Sāra ir kļuvuši par ģimeni, Velveta tikai filmas beigās apjauš, cik ļoti viņas viena otru mīl. Sāra savu zelta medaļu nodod Velvetai ar zīmīti, ka “Viņa to ir pelnījusi visvairāk!”
Ļoti aizkustinošs stāsts par nepiepildītiem sapņiem, mīlestību un lielu apņemšanos, sapņu piepildījumu un mīlestības uzvaru pār visu. Pasakaini dabas skati, ar kuriem Anglija, acīmredzot, ļoti lepojas. Un ir par ko! Skaisti zirgi un olimpisko spēļu noskaņa. Filmā piedalījies arī zirgs Cornishman V, kurš bijis 1972.gada Britu olimpiskais čempions.
Lomās:
Sara Brown – Tatum O’Neal
Velvet Brown – Nanette Newman
John Seaton – Christopher Plummer
Vērtējums: Četri pakaviņi!