electricApraksts: Romantiska komēdija, vesterns, 1979.gads (ASV). Filmas garums 2 stundas.
Viņš ir Sonnijs Stīls (Roberts Redfords) ir pieckārtējs rodeo čempions, kurš sevi pārdevis kā reklāmseju biznesa konglomerātam, un ir spiests uzstāties publikas priekšā, lai reklamētu graudu brokastis. Parasti viņam jāuzstājas tumsā, lai spuldzītes uz viņa žaketes, izskatītos pēc iespējas iespaidīgāk. Ekonomiski viņš ir nodrošināts, taču tajā pat laikā pazaudējis savu identitāti un personību.
Viņas vārds ir Hallija Martina (Džeina Fonda). Viņa ir šika un ambicioza TV ziņu reportiere, kura dēļ spēcīga stāsta ir gatava uz daudz ko.
Zirgs – Rising Star (Let’s Merge). Izbijis sacīkšu uzvarētājs, nopirkts par lielu naudu, lai kopā ar Sonniju kļūtu par koorporācijas simbolu. Laikā, kad Las Vegasā notiek kārtējā konglomerāta reklāmas kampaņa un Sonnijam ir publikas priekšā jāuzstājas kopā ar tīrasiņu čempionu Rising Star, kovbojs nejauši atklāj, ka zirgs ir sazāļots un ievainots. Identificējoties ar zirgu un pārdomājot savu līdzšinējo žūpas dzīvi, Sonnijs nolaupa dzīvnieku un ceļo cauri visai valstij, lai atbrīvotu to kanjonā, kurā mitinās savvaļas zirgi.
Hallija Martina, ir pirmā, kas atklāj un izstāsta Rising Star stāstu pasaulei, kura Sonniju saprot un palīdz “trakajam kovbojam”. Halija pievienojas un seko kovbojam viņa neparastajā ceļā. Pārgājiena laikā, šis nepavisam ne saderīgais pāris iemīlas viens otrā. Pa ceļam uz kanjonu, Sonnijs izārstē zirgu un pamodina savu iesnaudušos personību.
Šķiet, ka “Zirgu vārdotājs” Redfordam bija nepieciešams, lai atkal parādītu sevi līdzīgā rakursā, kā “Elektriskajā jātniekā”. Oriģināls scenārijs, joprojām skaistie un vienlīdz skarbie Amerikas dabas skati, lielisks aktieru tandēms, skaists zirgs. Pamatots iemesls, lai sauktu šo par labu filmu – zirgu filmu mīļotājiem. Varbūt viena piebilde no manis par to, ka pati ideja atlaist pilnasiņu sacīkšu zirgu savvaļā, man neliekas īpaši pārdomāta, taču tā ir tikai nianse.
Interesants fakts: Rising Star – zirgs Let’s Merge. Pēc filmas uzņemšanas Roberts Redfords kļuva par zirga īpašnieku un tas nodzīvoja vēl 18 garus gadus. Filmā epizodēs ar zirgu Roberts filmējās pats, bez kaskadieru vai dublieru līdzdalības.
Lomās:     Robert Redford – Sonny (Norman) Steele
Jane Fonda – Hallie (Alice) Martin
Valerie Perrine – Charlotta Steele
John Saxon – Hunt Sears
Willie Nelson – Wendell Hickson
Vērtējums: Četri pakaviņi!