billApraksts: Romantiska drāma 1934.gads(ASV). Filmas garums 1 stunda un 30 minūtes.
Dans ir vīrs Margaretai Higginsai, kuras tēvs J.L. Higgins ir īpašnieks gandrīz visiem pilsētas uzņēmumiem. Tā kā Higginsam ir četras meitas un neviena paša dēla, viņš savus īpašumus liek apsaimniekot saviem trim znotiem. Trim, jo jaunākā meita Alice, vēl vīru sev nav atradusi.
Dans ir papīra kārbu ražotnes direktors, taču viņš labprātāk uzturas sava sacīkšu zirga Broadway Bill stallī, nevis fabrikas biroja krēslā. Zirgs uzrāda labus ātruma rezultātus, taču sacensībās vēl ne reizi nav piedalījies. Bila īstens draugs ir gailis.
Reizē, kad J.L. izsludina kārtējo direktoru sanāksmi – kas izpaužas kā ģimenes vakariņas, viņš pārmet Danam par fabrikas sliktajiem finansu rādītājiem. Tajā brīdī Dana brīvdomātāja gars neiztur un viņš paziņo, ka fabrikā strādāt vairs nevēlas, bet tagad viņa plānos ir Billu pieteikt sacensībām un uzvarēt.
Vienīgā, kas viņu šajā avantūrā atbalsta ir sievas jaunākā māsa- princese Alice, kura Danu klusībā mīl.
Sākums Danam, Bilam un viņu zirgu puisim Vaitijam ir grūts. Lai pieteiktu zirgu sacīkstēm ir jāmaksā liela nauda, kuras Danam nav. Lai zirgu novietotu stallī arī naudas nepietiek. Dans un Vaitijs atrod vietu pie kāda veca vīra, kurš ir ar mieru visus trīs izmitināt vecajā klētī neprasot avansu.
Pirmais mēģinājums sacīkšu trasē izgāžas, jo Bils neprot nostāvēt starta “steliņģī”, viņš izraujas, nomet žokeju un aizlido pa trasi. Vaitijam dzimst ideja par to, ka Bilam blakus ir nepieciešams viņa draugs-gailis. Par Dana rakstīto vēstuli nejauši uzzina Alice, kura ignorējot māsas vēlmi Danam nepalīdzēt, ar gaili padusē dodas pie Dana.
Gailis palīdz Bilam nomierināties un drīz vien viņš ir apguvis starta ņemšanu. Ar naudu rodas  grūtības, taču pa visiem kopā viņi savāc vajadzīgo summu, lai pieteiktu Broadway Bill uz lielās balvas sacīkstēm.
Naktī pirms pirmās mazās sacīkstes, sākas pamatīga lietusgāze, kura atklāj klēts absolūti cauro jumtu… Visu nakti, pārmaiņus, Bills tiek glābs no lietus un slaucīts, taču nākamajā rītā, zirgs neceļas. Izsauktais vetārsts liek zirgu sargāt no pārslodzes un neiesaka piedalīties sacikstē. Taču vēlāk Alicei izdodas zirgu pierunāt piecelties un Dans jau sapņo par Lielo balvu.
Lielās sacīkstes sākas ar pamatīgu ažiotāžu ap totalizatoru. Sacīkstē piedalās divi favorīti, kuru žokejiem tiek mācīts kā kas jādara, lai nepalaistu viens otru garām. Bila žokejam vienīgais, kas tiek pieteikts: “Neturi viņu!”
Sacīkste sākas, Bills izraujas priekšā, taču žokejs viņu ar visu spēku bremzē. Sākotnēji Bills ļaujas atpalikt, taču pusdistancē Bills vairs nav noturams, viņš izraujas visiem garām un apdzen arī abus favorītus. Finišā Bills ir pirmais! Taču prieki nav ilgi, pārdesmit metrus pēc finiša zirgs nokrīt un vairs neceļas. Dakteris, mierinot Danu, saka, ka Billa sirds nav izturējusi pārslodzi un pirms finiša jau apstājusies. Broadway Bill tiek apglabāts sacīkšu apļa zālienā.
Pēc šī notikuma arī sīkstais J.L. maina savu redzējumu attiecībā pret svarīgiem un mazsvarīgiem dzīves momentiem. Un filmas noslēgumā viņš kopā ar Danu, viņa diviem jaunajiem sacīkšu zirgiem un princesi Alici dodas pasaulē.
Melnbaltais amerikāņu kino. Stāsts par cilvēku slēptajiem un neslēptajiem sapņiem, par to īstenošanu. Interesanti kā filmā triku izpilda gan gailis, kas uzlido uz zirga galvas, gan zirgs, kas to visu arī mierīgi pacieš.

Lomās:
Warner Baxter – Dan Brooks
Myrna Loy – Alice Higgins
Walter Connolly – J. L. Higgins
Helen Vinson – Margaret
Vērtējums: Trīs pakaviņi!