coyoteApraksts: Ģimenes filma 1996.gads (ASV). Filmas garums 1 stunda un 33 minūtes.
Kalija Karpentere ir spītīga un nedaudz augstprātīga Ņujorkas pusaudze, kuru vasarā māte aizsūta pie tantes Megijas un onkuļa Mitčela Fosteriem uz viņu zirgu rančo (Coyote Arrow ranch). Kalijas māte dodas uz Londonu, lai vasarā paveiktu kādu projektu un meitene jūtas nodota par nosūtīšanu uz laukiem. Taču Kalija drīz vien sadraudzējas ar zirgu treneri Rafu, kurš māca meitenei jāt un daudz citus lauku darbus.
Jaunatklātā mīlestība pret zirgiem palīdz meitenei atklāt daudz svarīgu dzīves noteikumu. Kalija no pirmā acu skata iemīlas Kajā, ogļu melnā tīrasiņu ērzelī, kurš neļauj nevienam sev tuvoties. Neilgi pēc ierašanās meitene atklāj, ka ar “mežonīgo” tīrasiņu zirgu Kaju tiek manipulēts. Izrādās Snappers, pieredzējis zirgu treneris, kurš lēnām zaudējis asumu un veiklību, ir ieplānojis, Mitčelam piederošo, asinīgo Kaju nelegāli pārdot. Kalija saprot, ka, lai apmānītu Snapperu, viņai jāspēlē ar vecā krāpnieka ieročiem. Naktī, kad Snappers ieplānojis zirgam injicēt liktenīgo zāļu devu, lai Mitčels uz visiem laikiem par ērzeli aizmirstu, Kalija un Rafa Kaju nozog. Drīz abi jaunieši saprot, ka, lai izglābtu melno rumaku, viņiem jāpierāda, ka Kajs patiešām ir dzimis čempions. Taču tas nenākas viegli, jo Kajs uzticas tikai un vienīgi Kalijai. Viņiem visas zināšanas jāapgūst kopā.
Sacensībās, uz kurām kopš dzimšanas ir pieteikts arī Kajs, ar zirgu gatava piedalīties Kalijas un Rafas kopējā draudzene – žokejmeitene. Taču pirms starta Snappers pamanās zirgu jauniešiem nozagt. Kajam pakaļ metās Kalija, viņa panāk treileri un izdevīgā mirklī izlaiž ērzeli no sprosta, taču par nelaimi uz auļošanas sacensību starta viņa nepaspēj.
Iznākums, šķiet izvērsties bēdīgs, taču Rafa pierunā pašu Kaliju piedalīties “mucu skriešanas” sacīkstēs. Šīs sacīkstes vēro arī Mitčels ar tanti Megiju un Kalijas māti. Tikai tajās Mitčels no Rafas uzzina patiesību par savu zirgu treneri Snapperu, kurš uz vietas tiek arī atklāts. Kalija sacensībās uzvar.
Jauka ģimenes filma ar simpātiskiem aktieriem. Vienīgais mulsinošais fakts – Kaju filmā attēlo Frīzu šķirnes zirgs, un ja tas tā tiešām arī filmā ir domāts, tad ir vairāk kā dīvaini ar šīs šķirnes dzīvnieku piedalīties auļošanas sacīkstēs (un sasniegt neticami ātrus laikus). Arī “skriet ap mucām” šiem flagmaņiem nav īsti piemērota disciplīna, bet, acīmredzot, režisoram dikti tīk šīs šķirnes zirgi! Kajs ir vairāk kā skaists!
Lomās:    Vinessa Shaw – Kalija Karpentere
Adam Beach – Rafa Acuna
Cindy Pickett – Megija Fostere
Ed Lauter – Mitčels Fosters
Bruce Weitz – Snappers
Vērtējums: Trīs pakaviņi!