Apraksts: Vēsturiska drāma, 1961.gads (PSRS). Filmas garums 1 stunda 25 minūtes.
Ir pirmais pasaules karš, garām braucošo karavīru kolonnu noslēdzošie vīri atņem zemnieka Nikitas Likova dēlēnam spēcīgo darba ērzeli un tā vietā atstāj sirmu kleperi – ķēvi. Zemnieks sākotnēji ļoti pārdzīvo ērzeļa zaudējumu, taču drīz viņa sieva pierunā novārgušo zirgu parādīt vetārstam. Vetārsts netic savām acīm, taču ir pārliecināts par to, ka netīrā un noplukusī ķēve ir Любушка – Orlova rikšotāju ķēve, pirmsskara čempione. Nikita atkopj zirgu.
Filmas laikā aktuālie notikumi mijās ar pagātnes stāstu.
Skatoties filmu, mani neatstāja sajūta, ka šo scenāriju jau esmu redzējusi, un man bija taisnība, šis ir primārais iestudējums filmai, kurai jau ir tapis apraksts manā mājas lapā. Filma “Рысак” ir filmas “Любушка” jaunā versija, taču scenārijs ir burtiski tāds pats. Tāpēc, izlasot aprakstu filmai “Рысак” sapratīsiet, par ko ir stāsts šajā!
PSRS melnbaltais kino, ar jūtamiem skaņas defektiem, kurus droši var norakstīt uz filmas ievērojamo vecumu. Skaisti rikšotāji, slaidi un spīdīgi. Aktieri – atbilstoši filmas senumam. Filmas “rīmeiks” man patika ļoti, un tā kā šo pirmastkaņojumu sanācis skatīties pēc jaunākā veikuma, nevaru būt objektīva šīs versijas novērtēšanai.
Lomās: Евгений Шутов, Олег Ефремов, Евгений Евстигнеев, Сергей Ромоданов, Владимир Заманский, Леонид Куравлев, Лаврентий Масоха, Павел Тарасов, Владимир Коваль, Игорь Сретенский, Валентина Владимирова, Юрий Белов, Раднэр Муратов, Отар Коберидзе, Юрий Медведев.
Vērtējums: Trīs pakaviņi!