Apraksts: Drāma, 2007.gads (Francija). Filmas garums 1 stunda un 58 minūtes.
Šķirti pāri, salauztas jātnieku un zirgu dzīves… Šīs filmas galveno varoņu dzīvesstāsti ir neiedomājami skarbi.Aleksandra – jātniece, kura vienā mirklī zaudē gan savu konkūra zirgu, gan svārstīgo, un tomēr mīlēto vīru Paulu. Pauls iet bojā pa ceļam uz slimnīcu, steidzoties pie savas sievas, kura tur nokļuvusi pēc kritiena no zirga.
Zirgu vīrs – sarežģīta, laika un vientulības salauzta personība.
Zirgs – salauzts nepareizas apmācības dēļ, kura balstījusies uz ātru rezultātu sasniegšanu.
Spāņu zēns Migels, savukārt, noguris no sava smagā un nemīlamā darba – viņš ir kaskadieris.
Trīs gadus pēc dramatiskajiem notikumiem, kas sagrieza dzīvi ar kājām gaisā, Aleksandra mācās dzīvot un mīlēt no jauna. Pateicoties satraucošā dzīves mirklī sastaptajam zirgu vīram, viņa palīgam Migelam un burvīgam ērzelim, sieviete sāk atgūt ticību sev un apkārtējiem.
Teiksiet Franču “Zirgu vārdotājs”? Lai arī filmā ir gan problēmzirgi, gan grūti jātnieki, nē, neviens nevārdo…. Zirgu vīrs: „Es neesmu vārdotājs, es vēroju!” Un viņš vēro, un panāk pakļāvību no satrakota zirga. Zirgu vīra darbības vairāk atgādina Captain Etienne Bendant mācību (slavens franču zirgu vīrs 20.gs. 20.-tajos gados: „Rokas bez kājām, kājas bez rokām!”), nekā „Natural Horsmanship” skolu, bet principi jau tie paši: ļaut zirgam kustēties dabiski, mācīt to ar līdzās būšanu un apbalvojumu, nevis ar spēku un ierobežojumiem. Arī jātniekam tiek mācīts vērot un sajust savu zirgu.
Un ar visu šo dabisko metodi zirgs izpilda augstās spāņu jāšanas skolas elementus. Ļoti franciski emocionāla filma, ar tik ļoti eleganto franču kino šarmu. Starp citu, lai arī salauztās radības kliedz no sāpēm, lielākā filmas daļa paiet klusējot, čukstot. Taču visas sāpes un emocijas perfekti var nolasīt aktieru sejās. Nedaudz negaidītās beigas liek prātam turpināt domu, kas būs vēlāk, pēc tam? Ārkārtīgi skaistie zirgi, lai arī tikai divi… Andalūzijas spēks un elegance, kas gan var būt skaistāks… Pēc manām domām, ļoti labs, neapbružāts scenārijs ar vēl labāku izpildījumu franču gaumē. Varbūt ir nepieciešams vecuma cenzs, jo filmā parādās arī viegli erotiski skati, kā jau franču kino!

Lomās:

Aleksandra- Mathilde Seigner

Zirgu vīrs – Sami Frey

Migels – Jean-Francios Pignon

Vērtējums: Pieci pakaviņi!