Apraksts: Drāma 1984.gads (Anglija). Filmas garums 1 stunda 55 minūtes.
Patiess stāsts par Bobu (Robertu) Čempionu, Britu stīplčēza žokeju, kuram 70.to gadu beigās diagnosticē vēzi. Tā vietā, lai sevi žēlotu, viņš brīnumainā kārtā uzveic slimību un uzvar 1981.gada Nacionālo stīplčēza sacīksti kopā ar savu mīļāko zirgu – Aldaniti.
John Hurt filmā izspēlē Britu žokeja Roberta Čempiona patieso stāstu par to, kā viņš uzveica vēzi, izcieta ķīmijterapijas smagās blaknes un rezultātā iespaidīgi atgriezās savā personīgajā un profesionālajā dzīvē. Savas atpūtas laikā Kentuki Amerikā, viņš atklāj, ka ir vēža slimnieks, un tāpat kā visi citi pirms viņa, sastopas ar sāpīgu ārstēšanās kursu, kura injekcijas un radiācija rada lielākas sāpes, nekā pati slimība.
Novājējis un pretīga paskata, Čempions pacieš tikšanos ar dakteriem, kuri viņam nedod nekādas garantijas uz atveseļošanos. Viņa fiziskajām ciešanām pievienojas psiholoģiskās sāpes par sava, kā žokeja izzušanu no sacīkšu pasaules. Kā par nelaimi arī viņa mīļotais zirgs Aldaniti kādā no sacīkstēm savainojas.
Taču Čempions nepadodas, un spītējot ārstu prognozēm un savam nomocītajam organismam, atbrīvojas no vēža pavisam. Tad sākas grūts un fizisku treniņu pārpilns periods, kura laikā Bobam atjaunojas ne tikai spēks un garīgā veselība, bet sāk ataugt arī mati! Slimības laikā satiktā žurnāliste Džo ir iekritusi Boba sirdī, un līdzko viņš atgriežas no rehabilitācijas pusgada Amerikā, viņš lūdz, lai Džo viņam pievienojas.
Kad pienāk laiks gatavoties Nacionālajai stīplčēža sacīkstei, Bobs satiek savu mīļoto zirgu, kurš visu šo laiku arī ticis ārstēts un trenēts.
Lieki bilst, cik daudz atbalstītāju ir Robertam šajā sacīkstē, un viņš tos nepieviļ.
Lielisks atstāts par patiesiem notikumiem, kuriem jājūt līdzi līdz sirds dziļumiem. Kad bohēmisku vīrieti “pie vietas” noliek slimība un klusa līdzjutēja, par stipru garu un vēlmi dzīvot. Lieliska aktieru spēle, reālas stīplčēza ainas un kritieni, ātrums un skaisti zirgi. Aldaniti atveidoja pats Aldaniti. Tumši bērs kastrāts ar lauku pieri. Dzimis 1970.gadā un nodzīvojis garu mūžu līdz 27 gadu vecumā nomira.
Grand National Steeplechase – Gada galvenā stīplčēza sacīkste Anglijā ar 30 negāžamiem škēršļiem, ļoti labi apmeklēta sacīkste, kuru pabeigt neizdodas ne vienam vien jātniekam un zirgam.
Lomās:
Roberts (Bobs) Čempions – John Hurt
Džošs Giffords (treneris) – Edward Woodward
Džo Besvika (Boba draudzene) – Jan Francis

Vērtējums: Četri pakaviņi!