Apraksts: Trilleris, drāma 2006.gads (Ukraina). Filmas garums 2 sērijās – 1 stunda un 50 minūtes. Ieteicama no 18 gadiem.

Drāma, kas aizsākas hipodromā, piespiež ar citām acīm paskatīties uz mūsu dzīvi. Traģiskais zirga liktenis salauž ne tikai cilvēku dzīves, bet sapludina labā un ļaunā robežas, metot izaicinājumu pastāvošajai vērtību sistēmai. Filma uzņemta pēc Ļeva Tolstoja stāsta “Holstomers” motīviem.
Sižets veidots starp diviem “sliktajiem” puišiem, kuri noslēdz derības par uzvaru hipodromā. Tikai divi zirgi, tikai izmeklēti skatītāji, uzvarētājs nopelna 2 miljonus, bet tajā pašā laikā uzvarētāju nav. Jo uzvarētāja zirgam tiek novilkta āda.
Glābjot sava mīļā zirga dzīvību, savējo zaudē viņa treneris Ruslans, viņa līgava pēc mīļotā nāves izdara pašnāvību, pašu rudo Holstomeru nogalina, bet Rjaževska (viens no sliktajiem zēniem) likteni izlems jaunzirgu treneris un mesta monēta…
“Holstomera” motīvs, Tolstoja motīvs, tas ir motīvs par to, kā zirgs visu savu dzīvi kalpo cilvēkam, visu savu dzīvi iepriecina cilvēku, uzvar sacensībās, pelna cilvēkiem daudz naudas, un beigu beigās tiek nogalināts tāpēc, ka kļūst lieks. Galvenais stāsts un filmas ideja – “visi zirgi savu dzīvi beidz to radību vēderos, kuri tik aizrautīgi, zirgam dzīvam esot, tam applaudē”.
Filma uzaicināta uz plejādi starptautisku festivālu, kuri cīnās par cilvēku, dzīvnieku, bērnu un apkārtējās vides aizsardzību.
No siltas burbuļvannas aukstā dušā… Tā es varētu salīdzināt Holivudas “bezmugurkaulainās” filmas ar bijušās padomju savienības drūmās realitātes atveidošanu kino. Skarba un patiesa filma, sastāvoša no visiem iespējamiem kino žanriem. Te ir gan kaislīga, gan svēta mīlestība kā pret tuvāko, tā sievieti, vīrieti un zirgiem. Te ir bezprecedenta nežēlība pret jebkuru dzīvu radību. Un te ir arī skaisti rikšotāji un iejādes elementi. Šī ir filma par noklusēto un skarbo patiesību hipodromos.

Lomās:
Армен Джигарханян, Никита Джигурда, Эллен Слюсарччи, Леонид Тарабаринов
zirga lomā – Gupts (sīkāka informācija par lomas atveidotāju nav pieejama).

Vērtējums: Četri pakaviņi!