Apraksts: Ģimenes filma 1985.gads (ASV). Filmas garums 1 stunda un 44 minūtes.

Notikumi risinās kādā Teksasas rančo, kurā Čarlija, būdama vien 16 gadus jauna, piestrādā par lopu dzinēju, lai apgādātu savus jaunākos brāļus. Viņu vecāki ir traģiski gājuši bojā.
Čārlija no savas mātes ir mantojusi nebeidzamo mīlestību pret zirgiem un tieši tā viņai palīdz nezaudēt cerību par kādreiz nākotnē izdevušos dzīvi.
Rančo saimnieks misters Fosters pēc kārtējā Čārlijas un kāda strādnieka Reda strīda no fermas padzen abus… Diemžēl puisis vainu uzveļ meitenei un mēģina tai atriebties. Čārliju no pazemojuma paglābj Fosters, taču pazaudētais darbs draud ar to, ka meitenei tiks atņemtas tiesības rūpēties par brāļiem.
Fermā bez liellopiem tiek iejāti arī zirgi, un viens no neiejātajiem brašuļiem Čārlijai ļoti iekrīt sirdī. Viņa nosauc sirmi par Silvestru un neskatoties uz skeptiskajiem rančo vīriem, tikai meitene spēj savaldīt mežonīgo ērzeli.
Laiks iet un Silvestrs parāda izcilu lēciena tehniku un vēlmi pārvarēt šķēršļus apvidū. Šī iemesla dēļ Čārlija lūdz misteram Fosteram, kurš ir izbijis zirgu treneris, satrenēt viņu olimpiskajai trīscīņai. Sākotnēji Fosteram šī ideja nepatīk, taču nedaudz uzspiežot uz atmiņām un jūtām, meitene tomēr panāk savu.
Atbalstīt Čārliju ir gatavi daudzi, un viņiem izdodas nokļūt Nacionālajā trīscīņas fināla turnīrā. Čārlija ar Silveru parāda izcilu sniegumu gan iejādē, gan lauku jāšanā ar šķēršļiem, gan konkūra laukumā.
Lai sapnis īstenotos un Čārlija kļūtu par profesionālu jātnieci un zirgu treneri, trūkst tikai mazumiņš. Un arī mazumiņš notiek! Čārliju ievēro sacensību galvenā atbalstītāja, kāda bagāta kundze, kura pati savulaik ir nodarbojusies ar jāšanas sportu, un tagad dzīvi pavada ratiņkrēslā. Sākotnēji Čārlijai piedāvājums dzīvot kundzes modernajos staļļos šķiet sapņa piepildījums, taču viņa saprot, ka tad viņai jāpamet jauniegūtā mīlestība un brāļi… Un to viņa nevar…. Bet Čārlijas sapņa īstenošanās sākums ir iedvesmojis visus apkārtējos un gan Mets, gan misters Fosters un mazie brāļi neļauj Čārlijai atteikties no šī piedāvājuma.
Skaists, emocionāls un iepriekš nenodrillēts stāsts. Daudz mīlestības, patiesas draudzības un pieķeršanās, daudz skaistu momentu no iejādes elementiem, lauka jāšanas sacensībām un iespaidīgi kritieni adrenalīna pacelšanai. Skaists galvenās lomas izpildītājs – Silvestrs, mušaini sirms, ātrs, spēcīgas miesas būves zirgs.
Šī ir pirmā zirgu filma, kuru mans mazais meituks noskatījās no sākuma līdz beigām, lai arī scenārijs nav no bērnišķīgajiem.

Lomās
Fosters – Richard Farnsworth
Čārlija – Melissa Gilbert
Mets – Michael Schoeffling

Vērtējums: Četri pakaviņi!