Apraksts: Ģimenes filma, drāma 1977.gads (Austrālija). Filmas garums 1 stunda un 36 minūtes.
Dženija ir nepilnus 18 gadus veca, čakla, kārtīga un savam vecumam ļoti prātīga meitene no laukiem, kas ļoti mīl zirgus. Neskatoties uz tēva stingro aizliegumu tuvoties zirgiem, pēc tam, kad Dženijas māte traģiski gājusi bojā pēc kritiena no zirga, Dženija turpina viesoties pie kaimiņiem, kuru ķēvei piedzimis kumeļš.
Pēc kārtējās ciemošanās reizes pie apslimušās kaimiņu ķēves, tēvs vairs neiztur un nosūta Dženiju uz meiteņu internātskolu tālu prom no mājām. Taču brīdī, kad Dženija nosvin savu 18 dzimšanas dienu, satiekot tēvu viņa atzīstas, ka neskatoties uz tēva aizliegumiem, viņa nespēj dzīvot bez zirgiem.
Pēc skolas beigšanas, Dženija pēc sludinājuma atrod stalli, kurā meklē staļļa puisi. Sapratusi, ka šī ir vienīgā iespēja atrasties līdzās zirgiem un trenēties konkūrā, viņa ierodas uz tikšanos ar staļļa īpašnieku. Sagaidot Dženiju dzelzceļa stacijā, saimnieks ir vīlies, jo viņš tika gaidījis puisi, nevis meiteni. Un tā kā nekas nespēj pārliecināt sarūgtināto saimnieku, viņš iedod meitenei atvainošanās naudu un atstāj meiteni vienu pašu uz svešā perona.
Taču Dženija nesūkstas un atrod darbu stallī, kurā tiek trenēti gludauļošanas zirgi. Dženijai darbs patīk, taču galvenā trenera darba metodika viņai nav pieņemama. Meitene godprātīgi un ar lielu atbildību izpilda savus darba pienākumus. Drīz vien Dženija atrod arī istabiņu ar omulīgu saimnieci un jauku kaimiņu, ar kuru Dženijai izveidojas ļoti draudzīgas attiecības.
Kad uz staļļiem atved kārtējo divgadnieci, lai to ar cerībām gatavotu Melburnas kausam, tikai Dženija ar savu atvērto sirdi spēj tikt galā ar nemierīgo ķēvi.
Pirmo reizi ar svešinieku sev uz muguras, Lēdija sastopas savā pirmajā un svarīgākajā sacīkstē. Un jau tad viņa izrāda nepatiku un nevēlēšanos nostāties starta boksā, lai gan ar Dženiju seglos šādu problēmu nav izrādījusi. Šo sacīksti Lēdija uzvar, taču piedzīvo šoku no svešā žokeja steka sitieniem. Nekad agrāk viņa neko tādu nebija piedzīvojusi. Pēc šī atgadījuma Dženija staļļa īpašniekam un galvenajam trenerim pasaka ne visai jaukus vārdus, pēc kuriem atgriešanās darbā vairs nav iespējama.
Dženija turpina sekot līdzi Lēdijas karjerai, taču pirmā sacīkste izrādās arī pēdējā, jo ķēve pilnībā atsakās pakļauties žokejam. Norakstīto Lēdiju pārdod izsolē…. To uzzinādama, Dženija visādi mēģina sagrabināt nepieciešamo naudiņu, taču neviens labs risinājums līdz izsoles sākumam nerodas.. Dženijas jaunais kaimiņš un draugs nolemj nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu un ierodas pie Dženijas tēva „aprunāties”. Šī saruna beidzas ar tēva un meitas atkalsatikšanos un Lēdijas nonākšanu Dženijas īpašumā!
Ļoti vienkārši uzņemta un saprotama filma. Rāmā Dženija rada iespaidu, ka kādreiz jaunieši bijuši dikti prātīgi. Filmā redzami daudz gludauļošanas kadri, smalki un nervozi zirgi ar slaidām kājām. Dženija ar savu nemaz ne īso augumu dažkārt uz mazā auguma Lēdijas izskatās nesamērīgi liela. Taču kopumā filma ar labām beigām un bez nevajadzīgiem pārpratumiem.
Lomās:
Cathryn Harrison, Mark Holden, Peter Cummins, Marion Edward

Vērtējums: Divi pakaviņi!