Apraksts: Drāma 2002.gads (Kanāda, Anglija,Vācija). Filmas garums 1 stunda un 31 minūte.
Kas gan kopīgs var būt vientuļai praktizējošai bioloģei un sestās klases skolniekam? Tieši zirgs ir tas, kurš apvieno šo, šķietami nesavienojamo pāri.
Pēc traģiskas autoavārijas, kurā iesaistīta visa ģimene, 12 gadīgais Marks tiek aizsūtīts pie savas tantes Fionas uz brīnišķīgu un vientuļu salu. Izolēti no pārējās pasaules, Fiona un rezervāta uzraugs Čārlzs (laika prognozētājs, valdības ieliktenis, riktīgs kašķa meklētājs) ir vienīgie cilvēki uz šīs vējainās salas, kura ir mājas savvaļas zirgiem. Fionas noslēgtā un asā personība sagādā Markam ne to saldāko dzīvi uz salas, bet drīz puika saredz skaisto salas dabu un dzīvās radības, kas uz tās mīt, ieskaitot zirgus, kurus ir stingri aizliegts aiztikt. Kad nesen dzimuša kumeļa māte vētras laikā aiziet bojā, Marks pārkāpj zināmo likumu un sāk barot un rūpēties par jauno dzīvnieku. Lai arī sākumā Fiona ir saniknota, attiecības ar Marku jau ir kļuvušas ģimeniskas, viņa palīdz Markam kumeļu pabarot. Vēlāk viņi abi ir spiesti kļūdu labot un iemācīt kumeliņam dzīvot starp zirgiem, neatkarīgi no cilvēkiem..
Un katrs no viņiem iegūst mācību par līdzjūtību, ticību un ģimenes saitēm. Katram savas ciešanas un tomēr pārdzīvotās traģēdijas emocijas savieno tik ļoti dažādo cilvēku likteņus.
Skaisti dabas skati, sarežģīti likteņi, mazi un pinkaini meža zirdziņi, viss šis kopums veido patiešām interesanta satura un kvalitatīvu filmu par cilvēkiem, kuru problēmas rada un risina mazs dūkans kumeliņš. Nopietna filma ar labiem aktieriem un skatāmu saturu. Nav mazo bērnu filma.

Lomās:
Marks Bentons – Mark Rendall
Fiona Kelsey – Jane Seymour
Charles Thurston – Charles Martin Smith

Vērtējums: Četri pakaviņi!