Apraksts: Biogrāfiska drāma 2004.gads (ASV). Filmas garums 1 stunda 34 minūtes.
Annija Gareta ir jauna sieviete, kura kopā ar savu bezatbildīgo vīru Rosu un viņu septiņgadīgo meitiņu Teilori, pārceļas no Kolorado uz rančo ziemeļKalifornijā, kur Ross pamet abas savas meitenes pēc tam, kad neiegūst kāroto darbu. Annija un Teilore paliek vienas – bez naudas, bez draugiem tomēr kopā ar viņu mīļoto sporta zirgu Tolo. Annija atrod sev staļļa kopējas darbu šķirņu zirgu audzētavā pie izbijušas iejādes zvaigznes Marijas Lou O’Braianas. Annija sarunā arī to, ka viņa kopā ar Teilori mitināsies netālu no staļļiem – vecā noliktavā, un drīkstēs turēt Tolo vienā no boksiem. Marijai nezinot Annija trenējas ar savu Tolo, cerot kādreiz piedalīties sacensībās. Kad Marija uzzina, ko Annija dara ārpus sava darba laika, viņa ir nikna, taču vēlāk saprot, ka meitenei ir ļoti labas sekmes iejādē un sāk trenēt to.
Kad šķiet, ka Annijai jau liela daļa problēmu ir atrisinājušās, no bankas pienāk vēstule par ātrāku parādu piedzīšanu… Vienīgā iespēja, uz kuru tad arī viņu cenšas pierunāt Marija, ir piedalīšanās iejādes sacensībās, kurās galvenā balva ir prāva naudas summa.
Bet, kad Tolo pēkšņi kļūst akls ir skaidrs, ka bankai naudu Annija atdot vairs nespēs… Viņa jau apraud savu dūkano skaistuli, kuru iepriekš bija ieķīlājusi, lai izkļūtu no finansiālām grūtībām. Un te palīgā nāk Marija, kura piešķir viņai vienu no perspektīvākajiem zirgiem California Red, lai Annija spētu uzvarēt sacensībās. Taču īsi pirms uzstāšanās ierodas Annijas vīrs, kurš nepārprotami vēlas no sievietes izspiest naudu. Sapratis, ka šoreiz Annija ir stingri nolēmusi, ka Rosam vairs nepalīdzēs, viņš paķer lāpstu un metas virsū Annijas rudajam zirgam.. Lai arī Annija novērš tiešu triecienu un Ross, ar Annijas jaunā drauga palīdzību tiek apturēts, viņš tomēr paspēj savainot ruduļa kāju…
Kad visas cerības jau ir atmestas un atbraukušajiem līdzjutējiem šķiet, ka Annija uz startu nav ieradusies, viņa parādās iejādes laukumā ar aklo Tolo….
Apbrīnojama ir zirga uzticēšanās savai jātniecei un saimnieces paļaušanās uz savu labāko draugu. Tolo visu izdara pēc labākajiem priekšrakstiem, un Marija pasniedz Annijai galveno balvu.
Kaut kur ir lasīts, ka šī filma ir veidota pēc patiesiem notikumiem, taču dokumentāli to atrast neizdevās. Filma ļoti jauka, emocionāla, bet kopumā vienkārši skatāma, bez sarežģītiem zemtekstiem. Ši ir tā reize, kad mīlestība, uzticība un pašpaļāvība noved pie mērķa un izdevušās dzīves.

Lomās:
Annija Gareta – Julie Benz
Marija Lu O’Braina – Marsha Mason
Teilore Gareta – Gage Golightly

Vērtējums: Trīs pakaviņi!