Kad plānoju dāvanu meitiņai uz ceturto dzimšanas dienu, pašai ļoti iepatikās mazie dzīvnieciņi un viņu aksesuāri no veikalos nopērkamās Sylvanian Families sērijas. Viņu oriģinālā māja maksā nedaudz vairāk, nekā vēlējos tērēt, tāpēc tapa ideja par mājas būvi pašas rokām. (Vismaz vienu māju dzīvē vajagot uzcelt :D).
Tātad tapa skice. Atverama māja, sākotnēji trīs stāviem, bet procesa laikā optimizējot, tapa divi stāvi. Pēc skices saskaitīju nepieciešamo materiālu daudzumu… Jāsaka godīgi, ka itkā draudzīgu cenu veikala piedāvājums manu entuziasmu nedaudz atvēsināja, taču par laimi ir radinieki, kam ir pieejams darbagalds. Tātad, zvans vīrabrālim, kurš izdevīgi nopērk finieri un pēc manas skices sazāģē detaļas. Par materiālu Ls 12.00, par zāģēšanu, ja nav vīrabrāļa, vēl tikpat.
Oktobra beigās, beidzot detaļas ir pie manis. Nejēdzīgi smaga visa tā detaļu paka. Sāku ar lodziņiem, kuri arī bija vissarežģītākie un prasīja visilgāko laiku, jo lēts finierzāģis nav finierzāģis un ar tādu neko sakarīgu izzāģēt nevar… Zvans draugam (jautājums vīram), ko lai iesāk… Dažreiz, arī šādos darbos ļoti neieinteresētu, vīriešu idejas ir vienkārši ģeniālas (un kāpēc es līdz tam nespēju aizdomāties pirmā?) Nāk palīgā urbis un vīle, un uztop katrai istabiņai pa lodziņam.
 Un tad jau sākas skrūvēšanas darbi.. Par cik detaļas man jau perfekti izzāģētas, atliek tās tikai saskruvēt ar īsām skrūvītēm, kuras atradu sava tēta “kolekcijā”. Šķiet padomju laika mantojums, taču skrūvējās un turās labi.
 Lai mājiņa neizskatītos pārāk prasta, izveidoju vītņkāpnes :) Nedaudz pastaigāju pa DEPO, lai izdomātu, kas un kā var tik izmantots, un OLĀ! Trapečveida klucīšos sazāģēts finieris,

 vītņstienis (0.19Ls) un uzgriežņi (arī par santīmiem). Un glaunas kāpnes gatavas.
 Tagad sākas mājas iekšdarbi. Tapetes (no pašu remonta), paklāji (no kaķa koka pārpalikušie un daži aizlienēti gabaliņi), durvis (ar visām enģītēm un rokturīšiem).


 Ak jā, elektrība taču arī katrā, sevis cienošā, mājā ir nepieciešama :)

 Un lampas. Tās tapa, izmantojot manas rotu detaļu kastes un instrumentus.
 Vislielāko pacietību prasīja tieši tas, ka centos visus savienošanas elementus un caurumus padarīt neredzamus.
 Arī vannasistaba vajadzīga katrā kārtīgā mājā. Lai to padarītu pēc iespējas ticamāku, ieeju atkal DEPO un nopērku 2 (!) gabalus mozaīkflīzes :) Bez kādiem pārmetumiem vai uzbraucieniem :)
 Māja domāta pārvietojama (lai gan nežēlīgi smaga), tāpēc apakšā, katrā pusē, piemontēju četrus ritentiņus (kaut kādas mebeļu furnitūras).
 Un tagad, lai noslēptu visas skrūvju vietas un nelīdzenumus, māju nolīmēju ar līmplēvi. Jumts koši sarkanā krāsā, bet pati māja – gaiša koka imitācijas tonī.

 Vēl tik atliek sastiķēt abas puses kopā ar eņģēm…
 Un Olā, māja gatava!
 Ak jā, un meitiņa joprojām priecājās un spēlējās. Tagad māja ir arī apmēbeļota, jo visiem ciemiņiem “piespiedu kārtā brīvprātīgi” vajadzēja dāvināt mēbeles, lai iekārtotu lielo māju. (Neatvērtas mājas izmēri: augstums 48cm, garums 60cm, biezums 50cm).
Izmaksas kopā ap Ls20, darbs aptuveni mēnesis, pa vakariem, kamēr mazā gulēja un dienasvidū, kad varēja skaļos urbšanas darbus veikt. Pārējie jau tik tādi dizainēšanas un baltās apdares darbiņi :)