Pirmais mēnesis Finijam jau aiz muguras, tapēc daži interesanti fakti par mūsu kopā sadzīvošanu.

Pēc Jāņiem devāmies pakaļ savam “nokomplektētajam” kaķēnam. Pase, čips, (ciltsraksti pēc kastrēšanas), barība pirmajām nedēļām, rotaļlietas un vitamīni pūriņā, tādu mums sapakoja gandrīz četrus mēnešus veco Infinity.

Brauciens uz mājām sākās diezgan raudulīgi, Infinity kādu laiku izmisīgi ņaudēja, un par cik ceļš no Rīgas līdz Liepājai ir diezgan garš, vīrs kādu brīdi neizturēja un izlaida kaķēnu no pārvadājamā konteinera un Finijs nodzīvojās mums visiem trim pa klēpi līdz pat Liepājai.

Izlaists dzīvoklī, sākotnēji kaķis tika iepazīstināts ar nokārtošanās vietu, kuru viņš apguva momentāni. Pārējā dzīvokļa apskate nevilkās pārāk ilgi. Kaķēns diezgan drosmīgi izpētīja manis gatavoto kaķu koku un viņam sagādātās rotaļlietas. Pirmajā naktī Infinity noliku gulēt blakus meitiņai, kur viņš līdz četriem rītā arī nogulēja… Noteikti būtu gulējis ilgāk, ja vien es nepabāztu savu ziņkārīgo degunu, lai pārliecinātos, ka mazie viens otru nav nospieduši :) Un ieraugot mani, Infinity ieņaudējās un momentā sekoja man, kas nozīmē, ka līdz rītam kaķēns gulēja pie manis.. Vēlāk Finijs izpētīja, ka viņam ir sagatavota arī sava mājiņa, kurā ir diezgan ērta un silta gulēšana, tāpēc nākamajos vakaros jau sarunājām, ka viņš negulēs man uz galvas, bet savā mājiņā.

Dikti baidījos, ka kaķēns ilgi pārdzīvos atšķiršanu no mammas un brāļiem, bet Finijs savus “pazudušos radiniekus” pārstāja meklēt jau otrajā dienā.

 

Burmas pašas par sevi ir ļoti ziņkārīgas un runājošas šķirnes kaķi, un Finijs nav izņēmums. No rīta sasveicinamies, kad es pamostos (kamēr guļam ir klusums) vai kad pabāžu degunu istabā, kurā kaķēns atpūšas, atkal ir tipiskais miu… dažreiz pat vienkārši mm (tā kā ņurd spēļu lācītis, kam vēderā ir tas ņurdeklis). Viņam visur gribas būt klāt – taisu viņam paēšanu, viņš uzlec uz letes un apķeras man ap kaklu un ņurd :) Kad mazgājamies dušā, Finijs vēro, lai pēc tam uzbruktu ūdens lāsītēm. Burmām ļoti patīk tekošs ūdens… Un Finijs ir klāt visās izlietnēs, kad tiek tecināts ūdens… Mizoju kartupeļus – Infinity vēro, klāju gultu – Finijs ir klāt :) Patreiz lielākā dauzīšanās ir ap desmitiem vakarā, kad viņš nes savu iemīļoto peli, kad viņam to pamet. Spēlē ķerīšus un paslēpes ar vīru.

 

Lai nebūtu viss tik saldi, Finijs vēl kaķēna prātā būdams, šad un tad dauzoties mēdz iekost, ne skrāpēt, bet tieši kost, bet ar to mēs cīnāmies un lielisks līdzeklis ir pulverizators ar tīru ūdeni! Pietiek ar pāris reizēm un gudrais zīda zvēriņš visu ir sapratis!