Īstenībā man jāpateicas draugos domubiedru grupai un tās aktīvai dalībnīcei Zanei, jo tikai tāpēc, ka viņa izsludināja mazu konkursiņu, es saņēmos un izdarīju to, ko jau sen gribēju izdarīt… Nokrāsoju zirgu modelīti! Un jā, es nepiedalos tikai tāpēc, ka gribu vinnēt :) Lai gan ko tur liegties, jebkurā konkursā piedaloties, mēs domājam par uzvaru!

Tātad, motivācija ir, nepieciešami vēl izejmateriāli. Ilgi domāju, kuru no Second hand veikalā pirktajiem modelīšiem norestaurēt, un finālā izvēle krita uz šo par Ls 0.20 pirkto Made in China modeli. Ja neņem vērā, ka zirga gaita ir nedaudz dīvaina un uz purna kumpis, uzskatu, ka tas tomēr ir relatīvi detalizēts un labi padosies krāsošanai.

Tātad “upuris” atrasts, tagad tik kārtējo reizi noskatos tutoriāli youtūbē par zirgu modeļu krāsošanu ar pasteļiem, un aidā, uz veikalu pēc krītiņiem. Labi, ka mums Liepājā ir mākslinieku preču veikals un tur izvēlos pat 10 dažādu toņu brūnos, dzeltenos un oranžos Derwent sauso pasteļu krītiņus. Par tiem atstāju Ls4.10, bet tie man vēl vismaz 20 modeļiem pietiks :)

Sāku ar modeļa apslīpēšanu. Likvidēju kumpi uz deguna, pieslīpēju savienojuma gropes un nedaudz muguras izliekumu. Nedaudz darbs ar smilšpapīru, jāsaka šī darba daļa mani ne īpaši patika dēļ sarežģītās piekļūšanas šaurākajām vietām..

Tālāk ceļš uz veikalu pēc matētas baltās grunts krāsas baloniņa. Noslīpētais modelis tiek nomazgāts, lai tālāk to nopūstu ar iepriekš minēto balto krāsu. Tikai nedariet to istabā :) un klājienam jābūt vienmērīgam. Vislabāk pūst no diezgan pieklājīga attāluma.

Kad modelītis nožuvis var sākt darbu ar pasteļiem. Un te nu, lai būtu uzskatāmāk, ir meklēt augstāk minēto informāciju youtūbē. Bet prasti runājot ir tā… Iepriekš jau, protama lieta, ir jāzina, kādā krāsā īsti Tu to modeli gribi.. Man sākotnēji bija doma par tumši bēru zirgu, ko gan nevarētu teikt pēc rezultāta :) Bet sāku es ar dzeltenu tonīti. Mazliet noskrāpējot zelteno krītiņu, ņem un ar otiņu pucē modelīti. Kad zirdziņš nodzeltināts, ņem fiksatoru (vislabāk matētu) un nopūš pirmo kārtu…. Tā iet tik uz priekšu uz tumšākiem toņiem, un pēc katras kārtas to nostiprinot. Rupji reķinot manam modelītim varētu būt ap 20 kārtas.

Pēc pēdējās kārtas nofiksēšanas var ķerties klāt akrila krāsām, lai iezīmētu smalkākās detaļas – acis, baltās zeķes, nagus, pakavus, asti un krēpes. Un, olā, modelītis pārkrāsots!!!

Šeit no otra sāna..

No priekšpuses un labā sāna…. lai pietušētu nedaudz neizdevušos purniņu (noskrāpējās pastelis no acs iekšējā plakstiņa) veidoju zirgam platu baltu lauku pieri…

Un te no pakaļgala..

Un te nedaudz detaļas :) nu patīk man tie sīkumiņi :)

Galva tuvplānā…. derētu jau arī nedaudz iemācīties un saprast, kā labāk šādas bildes noformēt un parādīt….

Un beigās tik gribu piebilst, ka man šitā padarīšana baigi iepatikās, tā kā ceru drīz vien parādīt vēl kādu krāsojumu iekš 3D…

Tātad PIRMS un PĒC