Augusta sākums ir atvaļinājumu laiks, tad nu visi četri devāmies izbraucienā pa Latvijas ārēm.

Finijs jau ir braucis mašīnā, tāpēc sākumā nepārdzīvojām, kad viņš izmisīgi jautāja, kur mēs braucam :) Nu gluži kā ēzelītis no Šreka “Vai ilgi vēl, vai mēs jau esam klāt?” Un arī šī “jautāšana” nebija parāk ilgi… Saldū Finijs jau mašīnā jutās kā kungs un gaidīja, kamēr mēs nomainīsim mašīnai riepu. Pirmais pieturas punkts – Jelgava. Māja plaša, kurā vislielāko uzmanību piesaista mazais degu. Pie tā kaķēns pavada lielāko laiku. Arī ārā zālītē Finijs tiek izlaists, bet nekur tālāk par terasi lielais piedzīvojumu meklētājs nemaz neiet.

Pēcāk jau mēģinājums iepazīties ar suni.. Jāatzīst, ka pietrūka tikai kāda diena, lai abi jau spēlētos savā starpā.

Nepatīkams pārsteigums, ka nevienā no trijām nakstmītnēm kaķis netiek uztverts kā ģimenes loceklis. Lai arī visur tikām iekšā ar visu Finiju, tomēr pirmajās naktsmājās tas tika izdarīts pret īpašnieces gribu, un ar solījumu, ka kaķis neko nesaskrāpēs un nepiečurās….. Otrajā hotelītī kundze nopietnos gados pabrīnijās, ka kaķis vispār tiek laists istabās… Un trešās viesnīcas pirmais pretarguments bija, ka iepriekšējā dienā tika ļauts palikt cilvēkiem ar suni, kuram bijusi viegla nesaturēšana, tāpēc istabiņa nelabi odusi…. Taču ikvienā vietā tikai ieraugot Finiju visas pretenzijas aizmirsās un smaids sejā līdz ausīm :)

Plusi ceļošanai ar kaķi – dzīvnieka socializācija, kura ir nenovērtējama pieredze kā kaķim, tā arī saimniekiem. Rodas apstākļi, kuri citkārt nerodas, un saimniekam nav ne jausmas, uz ko ir un nav spējīgs viņa mīlulis. Cilvēki, kas ierauga kaķi saitītē, ir vienkārši spiesti smaidīt, un drosmīgākie sāk arī sarunu. Starp citu, mums sanāca laba reklāma Burmām :)

Mīnusi – daudzās lietas, kas obligāti jānodrošina arī mašīnā – smilšu kaste, dzēriena un ēdiena trauks, siksna. Vēl arī jāņem vērā laika apstākļi un prombūtnes laiks, kamēr dzīvnieks paliek viens pats mašīnā… Un ne jau visur var ņemt līdzi kaķi… :)

Tātad rezumē: Finijs labi un ātri adaptējas jebkurā vietā. Nebija reizes, kad kaķēns neatrastu savu kastīti (ja neskaita, ka viņam tīri labi iepatikās arī sveša kaķa kaste). Ar citiem dzīvniekiem ir gatavs meklēt kontaktu, kuru ar diviem suņiem (no četriem) arī atrada. Infinity baidās no blakus rūcošas mašīnas un zirgiem…. :)

Kopumā ceļojums bija jauks un arī Finijam tas ļoti patika (katrā ziņā nebija sabozies un kašķīgs) :)

Zemāk pāris bildes no izbrauciena laika.

“Medījot” degu.

Tur Tev aiz muguras atkal tā pele!

Baudot svaigu gaisu.

Šitā izskatās kaķis, kuram visu dienu bij jāvēro suns….. Reāls besis taču parauj…

A tās viesnīcu mēbeles ir reāli ērtas!

Ir taču skaidrs, ka tas suns nāk pārāk tuvu…

Bet cik tad ilgi var dusmoties… miegs uzvar visas nesaskaņas..