1. un 2.decembrī Rīgā notika Baltijas Kauss 2012, starptautiskā visu šķirņu kaķu izstāde divām populārākajām felinoloģijas sistēmām FIFe un WCF. Mēs pārstāvam to pirmo, bet no mūsu jaukās un atsaucīgās audzētājas Tatjanas uzzināju, ka drīkstam piedalīties arī otrajā sistēmā.

Tātad pirmā diena – ceļamies septiņos, lai paspētu uz veterināro apskati. Man jau satraukums, vienīgā doma, lai Infinity neizdomā, ka viņam viss šis process nepatīk un viņš to skaļi nesāk izrādīt. Bet es kļūdījos, protams, ka kaķim 50x60cm būris nevar būt vismīļākā vieta pasaulē, bet Finijs uzvedās vairāk kā labi.

Mūsu pirmās dienas tiesnesis – poļu eksperts Sebastian Pruchniak. Laiks līdz mūsu vērtēšanai no izstādes sākuma – aptuveni trīs stundas. Izklausās neganti ilgi, taču par cik, man pirmā tāda veida padarīšana, viss likās ļoti interesanti un aizraujoši. Pienāk brīdis, kad Tatjana saka – jāiet! Paņemu Finiju viņa gultiņā un ejam pie tiesnešu galdiem. Man rokas dreb un arī Finijs nelielā neizpratnē, kur tagad viņu nes, austiņas pat nedaudz trīc. Bet noliekot kaķēnu uz tiesneša galda, šķiet satraukums pāriet un Infinity jau aposta visu sev apkārt un ļoti atsaucīgi reaģē uz eksperta pieskārieniem. Starp citu pirmais, ko poļu tiesnesis dara ir atsēžas savā krēslā, tā labi tālu atpakaļ, paskatās papīros, paskatās uz Finiju un prasa: „Are You sure this is junior?” Uz pozitīvu atbildi viņš pasmaida un nosaka: „Large boy!” Taču neskatoties uz savu lielo un smagnējo augumu, tiesnesis Finiju noraksturo ļoti labi, viņam ļoti patīk Finija sagatavotība uz šovu, muskuļu masa, spalvas kvalitāte un krāsa, nedaudz piezīme par acu krāsu, kas velk uz zaļgano un vēl arī uz augšanu norakstāmā neproporcionāli smalkā galviņa ar maziem vaidziņiem un zodu, bet to mēs uzaudzēsim! Eksperta slēdziens – Ex1 (augstākais vērtējums) un nosūta uz BIS nominēšanu (BIS – best in show. Katrā vecuma grupā eksperts ir tiesīgs nosūtīt uz šo nomināciju gan vienu, gan vairākus kaķus, tos savā starpā salīdzina un viens tiek nominēts uz BIS, vēlāk izstādes noslēgumā visi vienas grupas nominētie no visiem tiesnešiem atkal tiek salīdzināti un tas, kas šajā salīdzināšanā ir uzvarētājs, iegūst titulu BIS. Tālāk salīdzina visus kaķus, kuri ieguvuši šo BIS (dažādu grupu – kaķēni, juniori, kaķenes, runči, kastrāti) un kaķis, kas uzvar šajā sacensībā iegūst titulu BOB (best of best)). Šajā BIS nominācijā kopā ar Finiju ir četri juniori, no kuriem viens ir retas šķirnes kaķis – Osikats, kas tad arī tiek tālāk, bet mums diena ir izdevusies, ko uzsver ar Tatjana. Dodamies mājās, kur Finijs beidzot var izskrieties!

Uz galda pie pirmās dienas tiesneša.

Nākamā diena sākas nedaudz vēlāk, taču notikumi risinās raitāk, kā jau svētdienā. Šodien mūsu tiesnesis ir Veikko Saarela no Somijas. Arī viņam Finijs patīk, un ja vakar pie poļa Infinity ļoti interesējās tieši par lietām, kas notiek ne uz tiesneša galda, tad šodien Finijs izlaižas uz galda un skatās kā tiesnesis pieraksta visas tās labās lietiņas par viņu uz sertifikāta (Ex1 atkal!) Tāpēc arī pēdējais teikums sertifikātā ir: „Lovely and nice temperament!” Mani jau dikti lepnu dara tieši tie pacilājošie izteicieni, kā piemēram „outstanding coat”, „beautifull eyes”! Arī somu eksperts mūs nosūta uz nomināciju, kurā šodien ir tikai trīs juniori. Mēs, slaiks un zaļacains Krievu zilais un burvīgi sudrabaina Britu īsspalvainā kaķenīte… Un šoreiz tālāk uz BIS tiek mazais plīša lācītis. Nekas, mums vēl viss priekšā, kad Infinity uzaudzēs vaidziņus.

Ar mūsu audzētāju Tatjanu otrās dienas aicinājumā uz BIS nomināciju. Diktam jau nu puiks izlaidies!

Protams, ka šādas izstādes, galvenokārt, ir domātas cilvēkiem, ne jau kaķiem. Taču daļa izstādīto bija tik mierīgi un tik pašpārliecināti, nu piemēram, viens Meinkūns, kurš gaidot uz savu vērtēšanu vienkārši sēdēja saimniecei klēpī, bez siksniņas, bez turēšanas, kā klēpja sunītis, ka šķiet, arī kaķis izjūt sava veida labpatiku atrodoties uzmanības centrā. Un par cik Finijs šajā pasākumā neizrādīja protestu, pat pretēji – bija diezgan ieinteresēts daudzo sugas brāļu klātbūtnē un izrādījās dažu apmeklētāju priekšā, tad domājams, ka šī nebija mūsu pēdējā izrādīšanās!

“Nu, vai man te vēl ilgi jādirn?”

Vēl sirdi silda ne tikai tiesnešu labie vārdi, bet arī skatītāju izteicieni: „Paskat, kā pantera!”, „Vai cik šim skaista spalviņa!”, „Kas par krāsu!” Ko tādu klausoties pārņem tāds lepnums par savu mīlulīti!!!! Es gan protams, zinu, ka man viņš ir vis vis vis bet, ja kāds vēl no malas pasaka…. Pozitīvs lādiņš!

Vai nav skaistumiņš? :) Un vēlreiz liels paldies mūsu atsaucīgajai audzētājai Tatjanai no El-Loriell-Onn!!!