black_bApraksts: Ģimenes filma 2005.gads (ASV). Filmas garums 1 stunda 22 minūtes. Šai filmai nav absolūti nekāda sakara ar oriģinālo filmu pēc Annas Sjūelas stāsta „Melnais Skaistulis” motīviem.

Pēc tēva nāves, kura iestājas viņam nokrītot no zirga, Šerila paliek viena pati, jo māte jau iepriekš mirusi. Taču sešpadsmit gadus jaunā Šerila ir dzimusi bagātā ģimenē un viņas aizbildne meiteni cenšas atgriezt normālā dzīvē. Šerilai vasaras brīvlaiks jāpavada lielā lauku fermā, kuras saimnieks ir Tims Leins ar meitu Mārsiju un mazdēlu Keriju, viņu pieņem savā ģimenē kā savējo. Rančo mīt Šerilas tik ļoti nīstie zirgi. Nīstie tik ilgi, kamēr viņa ierauga fermas izcilnieku, grāmatas vārdā nosaukto – Melno Skaistuli. Rančo saimnieka mazdēls Kerijs iemāca meitenei ieskatīties bailēm acīs un Šerila atsāk jāšanas treniņus. Maz pamazām un viņi kļūst par labiem draugiem, gan cilvēks un zirgs, gan cilvēki savā starpā. Neizpaliek arī nedaudz dramatiskuma, kuru rada Tima glābšanas misija Šerilas un Skaistuļa izpildījumā, pēc kuras seko vēl dramatiskāka Skaistuļa slimība. Taču viss beidzas labi! Bet tieši tad, kad Šerila sāk justies labāk, korumpētais vietējās pilsētiņas mērs par visām varītēm cenšas atņemt zemi viņas jaunajai ģimenei. Tagad viss ir Šerilas un Melnā Skaistuļa rokās, glābt to vietu un cilvēkus, kurus viņa pa šo laiku ir iemīļojusi.

Ļoti viegli skatāma filma, dažu brīdi šķiet, ka pat pārāk viegli, jo kādā momentā pazūd darbības ritējuma jēga, piemēram vietā, kur Skaistulis bezspēkā guļ, Šerila vienkārši aiziet, lai papļāpātu ar Keriju uz aploka sētas…

Saprotama oriģinālvaloda (skatījos oriģinālā diskā). Daudz mūzikas, dabas skatu, zirga un cilvēka savstarpējā saprašanās. Skriešanās epizodē pārāk uzkrītoši zirga pieturēšanas momenti.

Lomās:

Tim Lane – Dean Stockwell

Carey Lane – Chris Hunter

Marcie Lane (Kerija māte) – Leah Lail

Cheryl Birtwick – Danielle Keaton

Vērtējums: 2 pakaviņi!