dark_hpApraksts: Ģimenes drāma 2008.gads (ASV). Filmas garums 1 stunda un 45 minūtes.

The Dark Horse it kā ir filma par zirgu, taču tā īsti nav. Tā skaitās ģimenes filma, bet arī tas īsti neatbilst patiesībai.

Dana, baleta skolotāja, ir spiesta atgriezties savas bērnības mājās pie vecākiem un nejauši uzzina, ka nenomaksātu rēķinu dēļ, viņas dzimtas mājas tiks pārdotas. Nepietiek ar šķietami lielo tuvojošos tukšuma sajūtu par zaudētām mājām, vēl arī pašā ģimenē valda sadrumstalotība. Danas brāļi viens otru necieš vienas sievietes dēļ, mīļotajam tēvam ir vājprāta pirmā stadija ar atmiņas un saprāta pēkšņiem zudumiem, bet pašai Danai no jaunības ir nesaskaņas ar pašas māti. Lai glābtu fermu un ģimeni, viņai jāpārvar savas bailes, kuras iedzinusi tā pati māte, un jāiejāj mātes skaistais, taču mazliet bīstamais zirgs, un jāuzvar gada lielākajās iejādes sacensībās. Filmai cauri vijas nedaudz pārspīlēts optimisms un cerība, ka beigās tomēr izdosies ar brīnumainā zirga palīdzību, vai arī vājprātīgā tēva „izgudrojuma” patentu glābt mājas, taču tā nenotiek un jau tā sērīgā filma beidzas ar tādu kā nepabeigtības sajūtu.

Pati filma ir diezgan lēnīga. Gan darbība, gan raksturi ir pārmēru vēsi. Diemžēl skaistais Frīzu šķirnes melnis filmā parādās pārāk reti. Sacensībās, kurās Danai bija jāuzvar, iejādes elementus tikpat kā neredz… Vien aktrises samāksloto smaidu sejā un dažus rikšus, kas liek noprast, ka filmas režisoram nebija iespējas noalgot kādu Danas lomas dubultnieku, kas patiešām prot iet iejādi.

Filmēšanas vieta – Orcas Island, Washington, ASV

Lomās:

Dana – Carol Roscoe

Gwen (māte) – Kathryn Mesney-Hetler

Fiach – Sean G.Griffin

Vērtējums: Divi pakaviņi!