IMG_5626Labu laiciņu nekas šeit nav ticis publicēts. Mana mūza ir atgriezusies, tāpat, kā brīvais laiciņš (par šo gan vēl zinātnieki strīdas), tāpēc ir tapis kaut kas, kas papildina bērnistabu un manu kolekciju!

Tātad, kas vajadzīgs šādām izklaidēm? Koka līstītes (dažāda izmēra un profila, atrodamas Depo), līme (PVA), krāsa, zāģis, smilšapīrs un nedaudz izdomas.

Pirmās uzķibināju bomīšus, kas noder gan kā kavaletes, gan šķēršļu salikšanai. Liec cik augstus gribi, vai tik, cik zirdziņš spējīgs pārlekt. (Pēc maniem novērojumiem, manējie Schleich-i lec ļļļļoootii augstu) :)1_maza 2_maza  3_maza

Nākamo mūrēju šķērsli – “siena”, ar nogāžamu “ķieģelīti”.  Lai uzceltu šādu sienu, ņēmu līstītes (vēlams kvadrāta profila), kuras salīmēju dubultā. Pielīmē sānu stabus (no četrām tāda paša profila līstēm), kuriem uzstiķē jumtiņu no citām reizēm pāri palikušiem finiera gabaliņiem. Nogāžamo augšdaļu izgatavo no iepriekš sagatavotas salīmētās dubultās sienas detaļas. Sazāģē to trīs daļās, pieslīpē katru no tām, lai brīvi viena gar otru kustētos un tad jau tikai jānokrāso, lai izskatās pēc ķieģeļu, vai dēļu sienas. Izmanto to pusi, kura labāk tajā brīdī patīk!

4_maza5_maza6_maza

Pēdējais, bet nebūt ne vienkāršākais – ūdens šķērslis! Uz vēlamā izmēra finiera dēlīša pielīmē maliņas. Dēlīti nokrāso gaiši zilā tonī, nu lai pēc ūdens izskatās! Maliņas nokrāsoju komplekta sarkankoka tonī. Kad krāsa nožuvusi notika neliels eksperiments, ar cerību, ka izdosies. Iesākumā ideja par ūdens imitāciju robežojās ar iepriekš izmantotu lietu – divkomponentu epoksīdlīmi, taču kārtējo reizi ieraugot tās cenu, un zinot, ka šajai mantiņai man vajadzēs vairāk kā vienu iepakojumu, skopums lika pakustināt pelēko vielu… Un tā radās pat vairāki risinājumu, no kuriem izmantoju lētāko, kas arī nepievīla! Lēdijas un džentelmeņi – PVA līme!!! Jā, jā, kad tā izžūst kļūst tieši tāda, kāda tā redzama foto. Līme izžuva vienu reizi, un pēc tam tika ieklāta vēl vienā kārtā. Kā dekorācijas, kuras var nolikt gan pie ūdens šķēršļa, gan jebkur citur, tapa puķu dobes. Pašas kastes no smalkām līstītēm, puķes – stieple, kreppapīrs un Depo atrastas rozīšu uzlīmītes, un zeme – kafijas biezumi un PVA līme. Traki forši izskatās! :)

7_maza 9_maza 10_maza

Nu tā, lūk! Laipni lūgti spēlēties ;)